Spotkanie z historią

  • 16.08.2021, 08:20
  • UP
Spotkanie z historią Spotkanie z historią odbyło się 30 lipca

Trzydziestego lipca w galerii sztuki w Leśnicy odbyło się „Spotkanie z historią”. Jego organizatorem było Kozielskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. Projekt był współfinansowany z środków powiatu strzeleckiego przy wsparciu Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Leśnicy.

Prelegentem był dr hab. Grzegorz Podruczny - wybitny historyk wojskowości, specjalizujących się w historii architektury obronnej i wojskowej, a także archeologii pól bitewnych. Wygłosił on prelekcje „Fryderyk Wielki - jego Twierdze na Opolszczyźnie” oraz „Barwa i broń - umundurowanie i uzbrojenie żołnierza w XVIII wieku”. Podczas spotkania odbyła się także prezentacja elementów musztry wykonywanych według regulaminu wojskowego z 1741 roku, która obejmowała m. in. ładowanie broni i strzelanie. Uczestnicy spotkania zobaczyli także prezentację replik strojów damskich i męskich różnych warstw społecznych z XVIII wieku.

Strzelec Opolski objął wydarzenie patronatem medialnym.

 

UP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Roland Sladoń
Roland Sladoń 16.08.2021, 14:14
Kochani! Głosujmy na Jarosława Gowina! To inteligenckie skrzydło PiS. Gowin nie kradnie i nie jest łasy na posady! Chce dobra Polski!

Pozostałe