Najpierw pieniądze, potem proces

  • 15.01.2020, 08:59
  • Martyna Mirek
Najpierw pieniądze, potem proces Z wybudowanego parkingu korzysta codziennie około 20 kierowców. To dowodzi, że takie miejsce było potrzebne

Centrum przesiadkowe jest gotowe. W ubiegłym tygodniu urzędnicy dokonywali odbioru inwestycji, a co za tym idzie zaprzestano naliczać kary umowne wykonawcy prac budowlanych. Przypomnijmy, że budowa parkingu oraz przebudowa placu w ciągu ulicy Dworcowej w Zawadzkiem miały być gotowe w sierpniu 2019 roku. Do tej pory naliczonych zostało niespełna 930 tysięcy złotych złotych kary, czyli prawie 80% wartości całej inwestycji.

Burmistrz Mariusz Stachowski deklaruje, że wykonawcy zapłaci, bo robota została zrobiona. Później gmina wystąpi do sądu w sprawie niedotrzymania terminów zawartych w umowie. Samorząd musi stać na straży finansów publicznych. Jak wysoką karę rzeczywiście zapłaci wykonawca - zadecyduje sąd.

W tym roku na terenie centrum przesiadkowego staną jeszcze dwie wiaty przystankowe i jedna wiata na rowery. Radna Katarzyna Kanoza apelowała na sesji, by na przystanki autobusowe wybrano takie konstrukcje, które rzeczywiście ochronią pasażerów. Z otrzymywanych przez radną sygnałów wynika, że wiata ustawiona na Nowym Osiedlu i podobna przy Aresie nie osłaniają pasażerów ani od wiatru, ani od deszczu, bo mają za krótki dach i zbyt wąskie ścianki boczne.

Na terenie centrum przesiadkowego jest też miejsce na ładowarkę dla samochodów elektrycznych, ta na razie nie będzie jednak stawiana. Jak podkreśla burmistrz, nie chodzi tu o koszty samego urządzenia, a o problem z zasilaniem. Odpowiedni kabel zasilający musiałby zostać poprowadzony z transformatora spod byłego biurowca huty i przejść pod skrzyżowaniem pod drogą wojewódzką, co stanowi duży problem.

MM

Martyna Mirek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

iks
iks 21.01.2020, 14:17
nie nie można krótko i na temat her smok
Skinny
Skinny 15.01.2020, 12:38
Pan burmistrz zaplaci za robote i nie otrzyma pieniedzy z odszkodowania z powrotem. Po kilku latach sprawa ulegnie przedawnieniu i koszta sadowe zaplaca mieszkancy.

Z powazaniem
Nostradamus
Smok
Smok 15.01.2020, 09:38
Pani Martyno, a nie można napisać tak po prostu: "parking" zamiast "centrum przesiadkowe"?
Maxx
Maxx 16.01.2020, 23:21
Nie jestem panią Martyną, ale mimo to powiem krótko: skoro kasa jest ze środków zewnętrznych i nazwano to „centrum przesiadkowe”, to oficjalnie trzeba ten parking tak nazywać...
Smok
Smok 17.01.2020, 09:07
Ale ja pytałem, czy można?

Pozostałe