Znów rok bez chodnika... Aktualizacja

  • 14.01.2020, 11:52
  • Martyna Mirek
Znów rok bez chodnika... Aktualizacja

W planie inwestycyjnym Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu na 2020 rok nie ma remontu drogi 901 na trasie Zawadzkie - Żędowice, który miał być realizowany już w ubiegłym roku. Prace wstrzymano ze względu na planowaną budowę sieci gazowej przy tym odcinku drogi. Jak poinformował nas rzecznik ZDW, Arkadiusz Branicki, zarząd nie otrzymał informacji na temat terminów budowy gazociągu i w związku z tym inwestycja nie została ujęta w tegorocznym budżecie. Mieszkańcy nadal będą musieli poruszać się wzdłuż ruchliwej drogi bez chodnika i ścieżki rowerowej.

Od Konrada Maludzińskiego z departamentu komunikacji Polskiej Spółki Gazownictwa dowiedzieliśmy się, że projektowany gazociąg będzie przebiegał od miasta Zawadzkie do miejscowości Żędowice i umożliwi przyłączenie do sieci gazowej budynków zlokalizowanych przy ulicach Opolskiej i Strzeleckiej w Żędowicach.

- PSG planuje zrealizować inwestycję w dwóch etapach: w 2020 roku zamierzamy wykonać gazociąg w ulicy Opolskiej (do skrzyżowania z ulicami Stawową i Strzelecką), natomiast w 2021 roku gazociąg w ulicy Strzeleckiej (do wysokości Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego) - wylicza Maludziński. - Po zakończeniu tej inwestycji będzie możliwość rozbudowy sieci gazowej o kolejne ulice w Żędowicach w zakresie wynikającym z podpisywanych umów przyłączeniowych z klientami - zapowiada. - Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z naszą firmą i składania kolejnych wniosków o wydanie warunków przyłączeniowych.

Remont drogi wojewódzkiej poczeka więc do 2021 roku.

Podobnie w tegorocznym budżecie województwa nie zaplanowano remontu trzech mostów na drodze wojewódzkiej 463 (na odcinku od ronda do granicy z gminą Kolonowskie). Rzecznik ZDW poinformował nas jednak, że w ciągu roku w planach inwestycyjnych mogą zajść zmiany...

MM

Martyna Mirek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

też zawadczanin
też zawadczanin 21.01.2020, 13:26
Spółka Gazownictwa zainwestuje, gdy będzie odpowiednie zainteresowanie mieszkańców. Proszę się zorientować jak nasz "Urząd" jest zainteresowany " reklamą" połączenia gazowego....spojrzeć na stronę internetową urzędu czy informacje na spotkaniach, praktycznie tylko sucha wzmianka ,że można się podłączyć.Takim podejściem nigdy do niczego nie dojdziemy. A jak potrafimy tracić zewnętrzne dotacje, pokazał przykład zrezygnowania z dotacji do remontu Powstańców Śl.Nasz władca stwierdził ,że można wyremontować dopiero gdy ZDW wyremontuje Opolską,ot i czekamy kolejny rok i nic! Wiecie już dlaczego jesteśmy najbiedniejszą gminą,nie potrafimy wykorzystać pieniędzy ,które nam "dają" z zewnątrz ,bo nasz "włodarz" ma wiecznie problem ,podobnie jak owa "baletnica".
Wyborca
Wyborca 20.01.2020, 14:30
Ha ha na stronie Zawadzkiego ważniejsze jest "czyj to pies" niż informacja dla ludzi co na czeka w najbliższym czasie a raczej co nas nie czeka.
K . B
K . B 19.01.2020, 20:12
Bo pieniądze poszły na rondo koło dworca PKP ?
Mieszkaniec Gminy zirytowany
Mieszkaniec Gminy zirytowany 16.01.2020, 19:06
O budowie gazociągu było już wiadomo jak remontowano w Kielczy. Porównajcie sobie z terminami spotkań w sprawie gazu z mieszkańcami. Tam gazociąg nie przeszkadzał. Jakby nie było artykułu dalej mydlono by mieszkańcom oczy. Niech władze podjeżdżą rowerami tak jak dzieci do szkoły, młodzież i mieszkańcy do szkół i zakładów pracy. Ciekaw jestem kto zapłaci za uszkodzone zawieszenia bo droga jest masakryczna. Od iks lat w Żędowicach nic nie jest robione przy głównej ulicy i nie tylko, bo to budowa sieci wodociągowej, to kanalizacyjnej a teraz gazociąg. Co następne wymyślą ? Pan Burmistrz podczas Rad Gminy nie umie odpowiedzieć na konkretne pytania mieszkańców, zasłaniając się innymi lub robiąc przerwę w obradach. Liczba absurdów w tej gminie na tyle się mnoży, że powoli brak palców obu rąk. Brak wspierania społeczności tylko bzdurne inwestycje i chwalenie się nimi nie wiadomo w jakim celu. Gmina niby monitorowana a liczba wykroczeń przeraża. Przejścia dla pieszych nie prawidłowo oświetlone, gdzie proszę sprawdzić statystyki potrąceń. Jeden wielki burdel. A radnych chcących coś zrobić dla ludzi blokują przy***sy Burmustrza. Może ktoś w końcu zacznie rozliczać władze za ich nieudolność, może z zewnątrz jakieś kontrole i kary finansowe ale po ich kieszeniach otrzeźwią to towarzystwo
Szofer Pks
Szofer Pks 16.01.2020, 08:17
Strach się bać jazdy do przejazdu kolejowego w Kielczy.Buja autobusem jak łodzią na jeziorach Mazurskich. Podziwiam mieszkańców Żędowic na shopping do Dino, pieszo wielką odwaga !!!
R5H4
R5H4 15.01.2020, 19:47
Do Plakoń nie powiem że częściowo nie masz racji bo chodnik po tylu latach się należy przecież jesteśmy częścią UE a jadąc tą drogą ma się wrażenie jakbyśmy jechali drogą przez Ukrainę wschodnią ale co do reszty twojej wypowiedzi to się niestety nie zgadzam a szczególnie ostatniego wersu twojego wpisu,mało tego uważam że to co piszesz to pierd... głupot.
Piter
Piter 15.01.2020, 14:39
Może musi dojść do tragedii to wtedy da się coś zrobić
Żędowianin
Żędowianin 16.01.2020, 21:56
Już nie jednokrotnie doszło do tragedii, nic to nie zmieniło...
PLAKOŃ
PLAKOŃ 15.01.2020, 10:49
Nędza w gminie Zawadzkie i tyle.
Ta sytuacja tylko potwierdza nieudolność gminy . Pas przydrożny można bez problemu wyrównać i wstępnie utwardzic.
ZERO kreatywnośći dzieci ryzykują życie matki z wózkami mają wycieczki "terenowe" Wstyd na cały kraj najbiedniejsza gmina .
Można odnieść wrażenie że gminni urzędnicy w Zawadzkim działają na niekorzyść "miasta" przykłady np.

-Remontu technikum kapitalny
po paru latach zostaje zamknięte
następnie sprzedane i wyburzone.
Brawa dla gminy.

-Budowa sztucznych wysp gdzie menele
piją wino i wódkę + utrzymanie tego bubla.

- W tej gminie są nawet domy bez dojazdu do posesji. Efekt zaniedbań urzędniczych.
-
-Ciekawe ile przekrętów nie ujrzy światła dziennego???
Jeden z przedsiębiorców powiedział mi
"Chcesz w Zawadzkiem zarobić to musisz wiedzieć gdziei komu posmarować. "
Kolaborant
Kolaborant 17.01.2020, 22:37
Przykład remontu Technikum to chyba słaby przykład.
Finansowanie kształcenia ponadpodstawowego pochodzi nie z gminnych pieniędzy a z powiatowych.
Wyborca
Wyborca 14.01.2020, 17:00
WSTYD, Burmistrza i rada - do dymisji
czytelnik
czytelnik 14.01.2020, 12:00
I tak kolejny rok inwestycja jest wstrzymywana, nie ma żadnych nacisków ze strony naszych władz samorządowych - może właśnie chodzi o to, żeby nic nie robić? Żal dzieci które muszę iść do szkoły wzdłuż tej drogi, żal rodziców z wózkami. Ech..

Pozostałe