Choć zdrożało, będzie tanieć

  • 04.08.2021, 08:24
  • JG
Choć zdrożało, będzie tanieć Sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna zostaną wybudowane na ulicy Piaskowej w Kolonowskiem. To właśnie tutaj buduje się kilka nowych domów

Od 22 czerwca na terenie gminy Kolonowskie obowiązuje nowa taryfa na dostarczanie wody i odbiór ścieków. W pierwszych 12 miesiącach cena za 1 m3 wody spadła o 0,35 zł netto w porównaniu do poprzedniej stawki (dla klientów indywidualnych było 5,8 zł netto, a teraz jest 5,45 zł netto). W kolejnych latach stawka będzie spadać o 0,02 zł netto.

W porównaniu do obowiązującej do tej pory stawki za odbiór ścieków to te w pierwszych 12 miesiącach będą droższe o 0,18 zł netto (klienci indywidualni do tej pory płacili 8,59 zł netto za 1m3, teraz 8,77 zł netto). W kolejnych okresach taryfy będą tanieć kolejno o 5 i 2 grosze.

- Obniżka ceny bierze się z założenia wzrostu ilości sprzedaży wody oraz części kosztów, które poniesie przedsiębiorstwo w niezmienionej dotąd wysokości - mówi Kamil Koj, prezes spółki Kanalizacja Gminy Kolonowskie. - Na zmianę cen wpływ ma również plan inwestycyjny, tj. rozbudowa sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej w mieście Kolonowskie, wydatki na remonty. Wzięliśmy również pod uwagę modernizację przepompowni ścieków i stacji uzdatniania wody, bieżące utrzymanie oczyszczalni ścieków oraz optymalizację w zakresie wprowadzenia zdalnych odczytów wodomierzy - dodaje.

Prezes podkreśla, że KGK w nowej taryfie uruchomiło nową usługę e-fakturę, która wiąże się z niższym abonamentem w porównaniu do tradycyjnej faktury papierowej.

- Każdy kto chce zmienić formę otrzymywania faktury musi pobrać wniosek ze strony KGK i dostarczyć go do siedziby przedsiębiorstwa - zachęca prezes spółki.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe