Które kursy dla kosmetyczek warto ukończyć?

  • 30.07.2021, 15:30
Które kursy dla kosmetyczek warto ukończyć? Zawód kosmetyczki wymaga ciągłego doszkalania się. Presję dokształcania wywiera ciągle rozwijająca się wiedza na temat samej pielęgnacji, technik wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych czy chociażby metod i trendów w wykonywaniu makijażu. W zależności od tego, czy kosmetyczka doradza klientom w zakre
Zawód kosmetyczki wymaga ciągłego doszkalania się. Presję dokształcania wywiera ciągle rozwijająca się wiedza na temat samej pielęgnacji, technik wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych czy chociażby metod i trendów w wykonywaniu makijażu. W zależności od tego, czy kosmetyczka doradza klientom w zakresie najlepszej dla nich pielęgnacji, dostosowanej do typu skóry i indywidualnych potrzeb, czy też wykonuje usługi związane z wizażem, jak malowanie twarzy, oczu etc., to w każdy z tych kierunków działalności wymaga od kosmetyczek sprawdzonej wiedzy teoretycznej oraz konkretnych umiejętności praktycznych.

Kosmetyka osób dojrzałych

Choć zainteresowanie kosmetyką, pielęgnacją i makijażem do niedawna jeszcze było domeną osób bardzo młodych, między 20. a 30. rokiem życia, to dziś osoby dojrzałe, po 50. roku życia są częstymi gośćmi salonów kosmetycznych. Z roku na rok rośnie świadomość tego, że codzienna pielęgnacja, nawilżanie skóry suchej, systematyczne peelingi czy zabiegi pobudzające limfę mogą skutecznie poprawić kondycję skóry, niezależnie od wieku. Z kolei dojrzałe panie i panowie korzystają z pomocy kosmetycznej w nadziei na osłabienie widoczności już powstałych oznak starzenia się. Pamiętać też trzeba, że wygląd to nie wszystko — wizyta w salonie kosmetycznym może być relaksującą odskocznią od pracy i obowiązków domowych. Relaks w gabinecie kosmetyczki w przypadku osób w starszym wieku może odgrywać rolę terapeutyczną — osoba, która na co dzień wkłada serce np. w opiekę nad gromadką wnucząt, kiedy oddaje się przyjemnym zabiegom kosmetycznym w przyjaznej atmosferze, otoczona nierzadko piękną scenerią, orzeźwiającymi zapachami kosmetyków, może poczuć się zaopiekowana, doceniona i wysłuchana. Warto więc poszerzać wiedzę na temat traktowania skóry dojrzałej zarówno pod względem jej odżywiania, zabiegów, makijażu cery dojrzałej, np. z opadającą powieką, a skończywszy na specyfice pracy z osobami starszymi.

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to taki, który jest stały, to znaczy utrwalony dzięki wprowadzonym podskórnie pigmentom. W sposób trwały podkreśla urodę i ogranicza potrzebę codziennego wykonywania makijażu od podstaw. O usługę wykonania tego typu makijażu pytają często osoby, które pragną podkreślić swoje naturalne piękno, jednak brakuje im przestrzeni czasowej lub umiejętności, aby samodzielnie wykonywany make-up przed lustrem mógł stać się elementem codziennej rutyny. Powstały już kursy w Krakowie, Warszawie i innych dużych miastach, które pozwalają kosmetyczkom nauczyć się trudnej, ale niezwykle ciekawej i rozwijającej sztuki makijażu permanentnego. Wykonanie go poprzedzone jest przeprowadzeniem profesjonalnego wywiadu z klientem, tak aby zdobyć informacje na temat stanu zdrowia klienta i jego oczekiwań. Kiedy brak przeciwwskazań, czas na dobranie odpowiedniego koloru pigmentu, kształtu elementów makijażu względem owalu twarzy, a także omówienia z klientem kwestii pozabiegowej pielęgnacji.

Nowoczesna depilacja

Kończąc kurs w zakresie nowoczesnej depilacji, kosmetyczka ma szansę dokładnie poznać budowę włosa, a także specyficzne oznaki skórne, wskazujące na możliwe problemy w cebulkach włosów. Dzięki temu łatwo identyfikuje skórę, która bez problemu będzie poddawać się depilacji włosów oraz rozpozna istniejące u klienta przeciwwskazania do depilacji. Metod depilacji jest coraz więcej — używa się w tym celu rozgrzanego wosku, pasty cukrowej, mieszanek chemicznych czy lasera. W przypadku lasera można mówić o epilacji, czyli dezaktywacji macierzy włosa razem z brodawką, tak aby zminimalizować szansę odrastania. Podobny efekt można uzyskać z pomocą impulsów elektrycznych czy ultradźwiękowych. Zabiegi depilacji można przeprowadzać cały rok, ale z największą częstotliwością wykonywane są w miesiącach letnich.

Charakteryzacja

To jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów dla kosmetyczek, pragnących poszerzać zakres swojej pracy. Kursy charakteryzacji obfitują w wiele bardzo ciekawych zagadnień, jak charakteryzacja epokowa, wykonywaniu makijażu w technologii HD czy prowadzone przez TEB Edukacja zajęcia praktyczne poza siedzibą szkoły — np. w teatrach, na planach filmowych albo przy kręceniu reklam telewizyjnych.

Posiadając umiejętności charakteryzatorskie kosmetyczki mają szansę znaleźć pracę w agencjach reklamowych, studiach fotograficznych oraz całej branży filmowej, teatralnej i telewizyjnej, gdzie zadbają o wizażową stronę przygotowania aktora czy prezentera do wykonywanej roli.

Kursy dla kosmetyczek to szansa na przyswojenie dużej dawki wiedzy, ale też okazja do sprawdzenia przyswojonych wiadomości w praktyce, pod okiem doświadczonych specjalistów w danej dziedzinie. Warto śledzić aktualne oferty kursów w branży kosmetycznej, bowiem ilość miejsc bywa ograniczona, dlatego kto pierwszy, ten lepszy.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe