Razem przez życie

  • 31.07.2021, 08:24
  • PL
Razem przez życie Złoci i diamentowi jubilaci na pamiątkowej fotografii

Już kocham cię tyle lat... - tak rozpoczyna się wiersz Krzysztofa Ildefonsa Gałczyńskiego. Słowa te potwierdzić mogą pary z gminy Ujazd świętujące 50 i 60-lecie wspólnego życia małżeńskiego. Tradycyjne spotkanie jubilatów odbyło się w czwartek, 22 lipca, w restauracji U Ruthy w Niezdrowicach.

Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i gratulacji złożonych przez burmistrza Huberta Ibroma oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Irenę Tiszbierek. Małżonkom obchodzącym 50. rocznicę ślubu wręczyli oni Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wszyscy jubilaci otrzymali natomiast listy gratulacyjne, kosze upominkowe i kwiaty. Był poczęstunek oraz wspólne odśpiewanie „Sto lat”.

Spotkanie było okazją do wspomnienia starych czasów. Każda z par opowiedziała o pierwszym spotkaniu i początkach związku. Kilka z nich wychowało się w sąsiedztwie i znało się od najmłodszych lat. Część poznała się na zabawach, a niektórych połączyli wspólni znajomi, czy studia. Świętujący odnosili się do rodzin, które udało im się razem stworzyć. Opowiadali o dzieciach, wnukach i prawnukach. Zdradzili też receptę na wieloletni związek. Często podkreślali, że ważna jest miłość, szacunek i wzajemne wsparcie. Nie wszyscy jubilaci mogli być obecni tego dnia w Niezdrowicach.

Wśród par obchodzących złote gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego znaleźli się: Irena i Andrzej Azarczyk z Ujazdu, Irena i Zdzisław Dybizbańscy z Niezdrowic, Kazimiera i Alojzy Franke z Nogowczyc, Maria i Józef Giesman z Niezdrowic, Stefania i Antoni Głaba z Ujazdu, Róża i Edward Steegmüller z Ujazdu, Halina i Henryk Szopa z Jaryszowa.

Z kolei diamentowe gody oznaczające 60 lat po ślubie świętowali: Maria i Wilhelm Brzezina z Balcarzowic, Gertruda i Paweł Krawiec z Balcarzowic, Maria i Józef Liske z Niezdrowic, Adelajda i Alfred Piela z Klucza, Gertruda i Ryszard Siedlaczek z Jaryszowa, Maria i Gerard Widera z Sieroniowic.

Wszystkim jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy jeszcze wielu wspólnych lat w miłości, zdrowiu i szczęściu.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe