Odmalowali po latach

  • 29.07.2021, 12:24
  • JG
Odmalowali po latach Tak teraz prezentuje się duża sala

Pomieszczenia Centrum Aktywności Wiejskiej w Spóroku po kilkunastu zostały odświeżone i odmalowane.

- Na prace przeznaczyliśmy 7 tysięcy z funduszu sołeckiego. Za te pieniądze zostały pomalowane duża sala spotkań, pokój z biblioteką, sala gimnastyczna oraz korytarz. Zwróciliśmy się również o pomoc do gminy i dzięki przychylności burmistrza dostaliśmy dodatkowo 2,3 tys. złotych. Przeznaczyliśmy je na zakup nowych firanek na dużą salę oraz wymianę wszystkich kontaktów - mówi sołtys Rafał Koj. - Panie z rady sołeckiej wybierały firanki, pomagały przy przygotowaniu pomieszczeń do remontu. Panowie przyszli pomóc poprzesuwać meble, szafy naprawdę sporo ważą... - dodaje.

Niebawem w budynku pojawi się 20 nowych krzeseł. Stare w sporej części były już wysłużone i zniszczone.

- To również inwestycja z funduszu sołeckiego, przeznaczyliśmy na nią 3 tys. złotych - mówi Rafał Koj.

Kilka metrów od CAW znajduje się plac zabaw. Ten z dwóch stron otoczony był siatką, która wraz z upływem lat uległa zniszczeniu. Gmina postanowiła wymienić ogrodzenie i niedawno pojawił się płot panelowy. To koszt 8 tys. złotych.

- Teraz plac jest nieco większy niż do tej pory, co daje nam lepsze możliwości na jego zagospodarowanie. W najbliższym czasie pojawi się tutaj nowe urządzenie, które zakupiliśmy w ramach funduszu sołeckiego. To karuzela dla czterech osób, kosztuje prawie 5 tys. zł - mówi sołtys. - Dziękuję mieszkańcom, którzy pomogli przy remoncie świetlicy oraz gminie Kolonowskie na czele z burmistrzem, za to, że pomogli nam finansowo przy pracach remontowych i wymienili ogrodzenie - dodaje.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

IK
IK 07.08.2021, 23:53
Brawo SOŁTYSIE! Właściwy człowiek na właściwmy miejscu!

Pozostałe