Mamy Mistrza Polski!

  • 20.07.2021, 17:39
  • ZAG
Mamy Mistrza Polski! fot. archiwum prywatne Mateusz Hasterok z Pucharem za zdobycie Mistrzostwa Polski
W środę, drugiego czerwca, w Głuchołazach zostały rozegrane XVI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w grze błyskawicznej w szachach.

Do rywalizacji stanęło czterdziestu czterech szachistów, przedstawicieli Wojska, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Celników, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej. 

Bardzo miło nam poinformować, że po rozegraniu trzynastu pojedynków, bezkonkurencyjny, nie tylko na liście strażaków-ochotników, ale w całym turnieju, okazał się Mateusz Hasterok (OSP Grodzisko), który uzbierał 10,5 punktu. Wygrał dziesięciokrotnie, raz zremisował i dwa razy musiał uznać wyższość rywali: Roberta Tustanowskiego - ostatecznie drugiego w całym turnieju (10 pkt). oraz Grzegorza Dąbrowskiego - 6. miejsce (8,5 pkt). Podium z dorobkiem 9,5 punktu uzupełnił Tomasz Hadzicki.

Mateusz Hasterok triumfował także w klasyfikacji OSP, gdzie wyprzedził dwóch szachistów, z którymi na mistrzostwach przegrał. W sumie w zawodach zagrało piętnastu przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej.

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomasz i Maria Scheiner
Tomasz i Maria Scheiner 16.08.2021, 16:49
Gratulacje! To duży sukces. Życzymy dalszych sukcesów i pozdrawiamy z Ujazdu!

Pozostałe