ASPR wraca do I Ligi!

  • 25.07.2021, 08:24
  • ZAG
ASPR wraca do I Ligi! Skład ASPR w sezonie 2020/2021
PIŁKA RĘCZNA

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich szczypiorniakowych fanów z naszego powiatu i nie tylko. Po dwóch latach przerwy do rozgrywek o mistrzostwo I Ligi powraca ASPR Zawadzkie!

Dla podopiecznych Łukasza Morzyka ten sezon był bardzo dobry. Walka o awans toczyła się w dwóch etapach. Najpierw nasi zawodnicy walczyli o ligowe punkty w rundzie zasadniczej. Rozegrali w sumie dwanaście meczów, mierząc się dwukrotnie z każdym z sześciu grupowych rywali: AZS-em Kraków, Grunwaldem Ruda Śląska, SMS III Kielce, Górnikiem Zabrze, MOSiR-em Bochnia oraz Jedynką Myślenice. Po pierwszej części sezonu zajmowali drugie miejsce w ligowej tabeli. Ustępowali jedynie drużynie ze stolicy województwa małopolskiego. Wygrali dziewięć z dwunastu spotkań, przegrywając trzy. Zdobyli łącznie 27 punktów - o sześć mniej od lidera z Krakowa i tyle samo więcej od zamykającego podium Grunwalda.

Pierwsze cztery drużyny po rundzie zasadniczej (czyli AZS, ASPR, Grunwald oraz SMS III Kielce) awansowały do dalszej fazy rozgrywek, gdzie toczyła się bezpośrednia walka o awans. Tam do listy zespołów dopisane zostały cztery kolejne: SMS II Kielce, Grupa Azoty II Tarnów, HLB Buskowianka oraz VIVE II Kielce. Wszystkie drużyny zagrały osiem kolejnych spotkań - mecz i rewanż z tymi ekipami, z którymi nie rywalizowały w pierwszej fazie II Ligi.

Druga część sezonu w wykonaniu naszych zawodników była jeszcze lepsza niż rozgrywki grupowe. Po zsumowaniu wyników z meczów rundy zasadniczej i grupy mistrzowskiej, ponownie drugie miejsce w tabeli zajęła nasza drużyna, zdobywając 28 punktów. Ponownie wyprzedzona została przez AZS Kraków, tym razem jednak różnica punktowa wyniosła jedenaście punktów. Podium zamknęła druga drużyna SMS Kielce. Pierwsze cztery zespoły wywalczyły awans do rozgrywek I Ligi Piłkarzy Ręcznych, oprócz AZS-u, ASPR i SMS także Grunwald Ruda Śląska. Wszystkie te ekipy zagrają ze sobą w grupie D I Ligi. Ponadto nasi szczypiorniści o ligowe punkty będą walczyć z drużynami: MTS Chrzanów, AZS UJK Kielce, SMS I Kielce, KSSPR Końskie, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Olimpia Piekary Śląskie, Wisła Sandomierz oraz Viret Zawiercie. ASPR rozgrywki zainauguruje na wyjeździe, gdzie zmierzy się z KSSPR Końskie (18/19 września).

Drużyna z Zawadzkiego do rozgrywek I Ligi wraca po dwóch latach przerwy. W 2019 roku nasi szczypiorniści spadli na niższy szczebel rywalizacji piłkarzy ręcznych. W pierwszym sezonie w cieniu pandemii nie udało się wrócić na pierwszoligowe parkiety. Ten plan Zawadzkie zrealizowało w tym roku, z czego się niezmiernie cieszymy i czego serdecznie naszym graczom, trenerom i całemu klubowi gratulujemy!

 

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Smok
Smok 26.07.2021, 08:35
To jest I liga tylko z nazwy. W rzeczywistości jest to III liga!. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Nad ligą, w której grać będzie Zawadzkie, jest jeszcze "Liga Centralna" (II liga) i "Ekstraliga" (I liga). Do pierwszej ligi sporo nam brakuje. Zawadzkie do niczego nie wróciło, gra dalej tam, gdzie grało dotychczas, a do pierwszej ligi miało okazję awansować tylko raz, za czasów prezesa Maśniaka, gdy przegrało baraż ze Śląskiem Wrocław.

Pozostałe