Szczególny dom...

  • 24.07.2021, 08:24
  • PL
Szczególny dom... Podczas radosnego spotkania urodzinowego

Dom Seniora w Niezdrowicach jest miejscem spotkań i aktywizacji osób starszych zamieszkujących gminę Ujazd. Niedawno jego członkowie świętowali 3. rocznicę działalności placówki. Z tej okazji odwiedzili ich burmistrz Hubert Ibrom oraz sekretarz gminy Danuta Ogaza. Seniorzy razem z gośćmi spotkali się przy kawie i słodkim poczęstunku, a także zorganizowano dla nich inne atrakcje...

- Był tort ze świeczkami, wspólne śpiewanie piosenek, gry i zabawy, animacje z chustą oraz minizoo, gdzie zobaczyć można było m.in. ozdobne gęsi i kury, kanarki, królika, czy kozę. Seniorzy byli uśmiechnięci i zadowoleni - relacjonuje Małgorzata Bachen, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ujeździe. - Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia - dodaje.

Obecnie z ośrodka korzysta 11 osób. Ciągle można do niego dołączyć. Zgłosić może się każdy mieszkaniec gminy, który ukończył 60. rok życia. Pobyt jest bezpłatny, uczestnicy opłacają koszty wyżywienia, a osoby z niepełnosprawnością wymagające dodatkowej pomocy, pokrywają koszty usług opiekuńczych. Dom przyjmuje seniorów od poniedziałku do piątku. Mogą oni liczyć na dowóz, profesjonalną obsługę i bogatą ofertę zajęć.

- Każdy senior znajdzie tutaj coś dla siebie, pracownicy czuwają, aby nikomu się nie nudziło. Członkowie codziennie trenują umysły podczas rozwiązywania krzyżówek, rebusów lub czytania prasy. Do dyspozycji mają siłownię zewnętrzną, gdzie ćwiczą, żeby jak najdłużej pozostać w dobrej sprawności ruchowej. Znajduje się tu również zadbany teren z altaną i ławkami, co sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zainteresowani mogą odwiedzić placówkę i przekonać się, że czas spędzony tutaj, nie jest czasem zmarnowanym - zachęca Małgorzata Bachen.

Deklaracje uczestnictwa kierować należy do OPS w Ujeździe. Pobrać można je ze strony internetowej www.opsujazd.pl bądź bezpośrednio w jednostce. Szczegółowe informacje pozyskać można pod numerem telefonu 798 165 041.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe