Nie będzie zbiórek przy urzędzie...

  • 22.07.2021, 08:24
  • JG
Nie będzie zbiórek przy urzędzie... PSZOK znajduje się przy ul. Zakładowej w Kolonowskiem

Na ukończeniu są prace przy budowie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kolonowskiem przy ul. Zakładowej.

- W tej chwili trwa wyposażanie PSZOK w niezbędną infrastrukturę tj. kontenery, pojemniki. W niedługim czasie wykonawca rozpocznie procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie, na której uzyskanie związek nie ma wpływu. Z chwilą jego uzyskania PSZOK rozpocznie przyjmowanie odpadów od mieszkańców gminy. O dokładnym terminie uruchomienia PSZOK będziemy informować - mówi Anna Piróg-Nowak, inspektor ds. edukacji i kontaktu z mediami z „Czystego Regionu”.

Kosz realizacji inwestycji to nieco ponad 1 milion złotych, z czego 85% tej kwoty stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Mieszkańcy i włodarze gminy są zadowoleni z inwestycji.

- W naszej gminie stacjonarny PSZOK jest bardzo potrzebny. Kiedy zostanie uruchomiony nie będą już organizowane mobilne punkty przy urzędzie gminy, a mieszkańcy będą mogli zawozić odpady bezpośrednio na ul. Zakładową. PSZOK prawdopodobnie będzie pracował trzy dni w tygodniu - mówi Konrad Wacławczyk, wiceburmistrz Kolonowskiego. - To bardzo ważna inwestycja, ponieważ teraz mieszkańcy, którzy remontują dom muszą przez kilka miesięcy składować gdzieś gruz, żeby później móc go oddać na zbiórce. Niebawem odpadów będzie można pozbywać się od razu w PSZOK - dodaje.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.07.2021, 10:22
Nie wiem czy jest się czym chwalić byłem widziałem i zastanawia mnie jak bedziemy wrzucać odpady do tych wysokich kontenerów np.odpady zielone kontenery mają ok 3 metrów wysokości nawet nie ma odstępu między nimi jeszcze jak by były ustawione żeby można było otworzyc z tyłu drzwi ale też o tym nie pomyśleli zrobienie czegoś na pokaz to nie ten kierunek my zrobili a wy się martwcie jak tam wrzucicie śmierci i to ZA NASZE PIENIĄDZE TO ZOSTAŁO WYBUDOWANE BO MY PŁACIMY WIĘCEJ ZA ŚMIECI

Pozostałe