Ostatni taki most w gminie

  • 21.07.2021, 12:24
  • KUB
Ostatni taki most w gminie Najwyższy czas, by wyremontować ten mostek

Mostek w przysiółku Łazisk, Bokowem, jest położony na drodze gminnej, która prowadzi do pól i lasu. Od lat jest on w kiepskim stanie. To ostatnia tego typu konstrukcja w gminie wykonana z drewnianych bali. Miejscami porobiły się dziury, trzeba było je prowizorycznie załatać. Przejazd przez ten mostek jest niebezpieczny.

- Od dawna przymierzaliśmy się do remontu tego mostu - przyznaje wójt Marcin Wycisło. - Prowadziliśmy rozmowy z Lasami Państwowymi o udzielenie gminie ewentualnego wsparcia na naprawę. Przez ten most zapewniony jest dojazd do dużego kompleksu leśnego, co jest bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa pożarowego. Udało się. Oficjalnie przyznano nam 85 tys. zł dotacji - mówi.

Gmina zakończyła już procedurę przetargu, do którego zgłosiło się pięciu oferentów. Najdroższa oferta wyniosła 362 tys. zł, kolejne trzy przekraczały 300 tys. zł, najtaniej wykonanie prac zaproponowało przedsiębiorstwo Kampol z Kamyka - 295 tys. zł - i to ono zostało wybrane.

- Ta oferta nas ucieszyła, ponieważ była niższa niż zakładaliśmy. W budżecie na remont mostu przewidzieliśmy 316 tys. zł. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą - informuje wójt.

Wybrana firma będzie musiała rozebrać starą drewnianą konstrukcję i zbudować nową żelbetową. Na przeprowadzenie inwestycji ma cztery miesiące.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe