Oszukani stracili 40 tys.

  • 20.07.2021, 09:01
  • JG
Oszukani stracili 40 tys.

Przez kilka miesięcy 26-letni mieszkaniec Zawadzkiego miał wystawiać w Internecie ogłoszenia o sprzedaży telefonów komórkowych, które brała na raty jego 24-letnia partnerka.

- Mężczyzna rzekomo sprzedawał w sieci również gry komputerowe oraz routery. Po dokonaniu transakcji przez kupującego oraz wykonaniu przez niego przelewu za zakupiony towar kontakt z 26-latkiem urywał się. Mężczyzna miał też wyłudzić w bankach blisko 30 pożyczek online, w których podawał fałszywe dane - podaje Marta Białek ze strzeleckiej policji.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Zawadzkiem przez wiele tygodni zbierali materiał dowodowy, przesłuchali także licznych świadków. Straty poniesione przez pokrzywdzonych wyceniono na kwotę ok. 40 tysięcy złotych.

- Śledczy przedstawili mężczyźnie blisko 90 zarzutów. Ten przyznał się do zarzucanych mu czynów. 24-letniej mieszkance Zawadzkiego, za zawieranie umów z siecią telekomunikacyjną i celowe niewywiązywanie się z obowiązku opłacania rat, śledczy przedstawili 6 zarzutów - dodaje Marta Białek.

Parze grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zawadzkie
Zawadzkie 20.07.2021, 17:51
Gmina znów sławna :)
Skinny
Skinny 20.07.2021, 12:12
Nie bardzo rozumiem... skoro "Po dokonaniu transakcji przez kupującego oraz wykonaniu przez niego przelewu za zakupiony towar kontakt z 26-latkiem urywał się", to po jakie licho te telefony "brała na raty jego 24-letnia partnerka"?
Tez jakas wystrzalowa para musi to byc ;-)

Pozostałe