Poznajmy świat pszczół

  • 10.07.2021, 08:24
  • PL
Poznajmy świat pszczół Uczestnicy miło spędzają wakacyjny czas. Ostatnio wykonali akwaria z kolorowymi rybkami i morskimi stworzeniami

Miejsko-Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci. W środę, 14 lipca, o godz. 11.00 w sali widowiskowej placówki odbędą się warsztaty pszczelarskie prowadzone przez państwo Urbańczyk z Pasieki Gucio w Niezdrowicach.

W ramach programu uczestnicy dowiedzą się, kto zapyla kwiaty, czyli dlaczego pszczoły są ważne, jak wygląda pszczoła i czym różni się od osy, jak wygląda życie i rozwój pszczoły robotnicy. Chętni poznają także znaczenie roślin miododajnych, rodzaje miodów i produktów pszczelich, budowę ula, sprzęt pszczelarski. Będzie można zobaczyć ul pokazowy, czyli pszczoły wraz z królową, przymierzyć kapelusze pszczelarskie, wykonać pamiątkowe zdjęcia oraz spróbować miodu w trakcie degustacji.

Oferta jest bezpłatna. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Zainteresowani mogą zgłaszać się telefonicznie 77 404 87 15. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe