Zmiany w strażach

  • 29.06.2021, 12:24
  • bea
Zmiany w strażach Nowy Zarząd OSP w Boryczy

W niedzielę, 27 czerwca, odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP w Boryczy. Wybrano nowy zarząd oraz komisję rewizyjną. Nowym prezesem jednostki został Stefan Szłapa. Naczelnikiem nadal jest Janusz Gordzielik, na jego zastępcę wybrano Pawła Schlappa, Do zarządu weszli też Sebastian Gabor i Karolina Korzeniec. Nowym przewodniczącym komisji rewizyjnej został Henryk Gordzielik.

- Po śmierci Józefa Filii, który był długoletnim prezesem naszej OSP, przez trzy lata nie wybieraliśmy nikogo na to stanowisko, funkcję tę pełnił naczelnik - wyjaśnia Szłapa.

Podczas zebrania ustalono cele na najbliższą kadencję.

- Najważniejszym z nich jest budowa nowej strażnicy, w tym roku zostanie przygotowana dokumentacja projektowa tej inwestycji - informuje nowy prezes jednostki.

17 czerwca kolejną kadencję zainaugurował zarząd OSP w Krośnicy. Z funkcji prezesa ustąpił tu Ewaldowi Piegza, który ponad 35 lat czynnie działał na rzecz jednostki. Jego miejsce zajął Dawid Lorenc, naczelnikiem został Rafał Hendel, Tomasz Gabor jest skarbnikiem a Joanna Hendel-Szopa - sekretarzem.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze 5 czerwca odbyło się w OSP w Izbicku. W jednostce nie było zmian na stanowiskach prezesa i naczelnika.

- W planach mamy dokończenie remontu kuchni, pomalowanie garaży. Będziemy też szukać możliwości sfinansowania zakupu małego samochodu, bo nasz nadaje się już do wymiany - informuje prezes izbickiej OSP Waldemar Joszko.

W OSP w Siedlcu druhowie również nie zdecydowali się na zmiany w zarządzie.

Wszystkim strażakom ochotnikom z gminy Izbicko życzymy udanych 5 kolejnych lat, a zarządom sukcesów w prowadzeniu jednostek.

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe