Bieg Pielgrzym

  • 11.06.2021, 08:24
  • up
Bieg Pielgrzym Zawodnicy biegu głównego na trasie

W ubiegłą sobotę na Górze św. Anny odbył się VIII Bieg Pielgrzym. Były to otwarte mistrzostwa Opolszczyzny w biegach górskich w stylu anglosaskim. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski. Jednym z patronów medialnych był Strzelec Opolski. Organizatorami biegu byli Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Rospondek Żyrowa oraz Starter i Orian Show Zdzieszowice, a współorganizatorami gmina Leśnica i Fundacja „Odrzańskie Konsorcjum” z Kędzierzyna-Koźla. Zawody odbyły się pod szyldem Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Obchodzono również jubileusz 75-lecia LZS w Polsce.

- O godz. 9.00 odbyła się msza św. - mówi organizator wydarzenia Piotr Orian - Start i meta zawodów znajdowały się na parkingu górnym przy Domu Pielgrzyma. Odbyły się biegi dla dzieci (dystansy od 100 do 1000 metrów), młodzieży (dystans 3 km) oraz główny, to trzy pętle, w sumie 4,2 km.

Wszyscy zawodnicy biegu otrzymali medale ufundowane przez gminę Leśnica.Wyniki znaleźć można na facebookowym koncie Starter - Pomiar Czasu. Była osobna klasyfikacja dla mieszkańców gminy Leśnica. Pierwsze miejsce zajął Jan Czajka. Na pozycji drugiej uplasował się Krzysztof Sitnik, a na trzeciej - Izabela Namyślik.

- W wydarzeniu udział wzięło ponad 100 zawodników – mówi Piotr Orian - Impreza była bardzo udana. Dopisała pogoda i było smaczne jedzenie w Domu Pielgrzyma. Odwiedził nas delegat OZLA sekretarz zarządu Stanisław Rosiński. Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary ufundowane przez WZ LZS Opole.

 

up

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe