Najgorszy odcinek do remontu

  • 10.06.2021, 12:24
  • JG
Najgorszy odcinek do remontu Radna Pelagia Ochwat od wielu lat stale zabiega o remont drogi

Wiosną 2020 roku zakończyły się prace związane z remontem trzeciego odcinka drogi powiatowej w Dziewkowicach, dokładnie chodzi o ulicę Strzelecką. Mieszkańcy i kierowcy są zadowoleni, bo od mostu do szkoły jezdnia jest równa i nie ma ubytków. Na remont czeka jednak najgorszy odcinek, czyli od skrzyżowania z ulicą Zieloną do skrzyżowania z ulicą Korfantego.

- Odcinek ma długość niecałych 200 metrów i jest w bardzo złym stanie - jest wiele dziur, fałd, a chodniki są już stare i również pozostawiają wiele do życzenia. Podczas opadów woda się gromadzi i czasami wdziera na podwórka, co jest bardzo uciążliwe dla mieszkańców - mówi Pelagia Ochwat, radna z Dziewkowic.

W marcu pani Pelagia razem z sołtysem Marianem Markiem oraz mieszkanką Różą Sikora, spotkali się ze starostą.

- Nasze spotkania odbywają się regularnie od kilku lat, ponieważ stale monitorujemy remont drogi. Starosta przekazał nam, że w tym roku zostanie sporządzona dokumentacja projektowa i już wyłoniono firmę, która się tym zajmie. To Projektowanie Konstrukcyjno-Inżynieryjne PKI Ruda Śląska, która za blisko 40 000 zł przygotuje koncepcję. Dokumentacja będzie obejmowała przebudowę nawierzchni jezdni, chodników oraz budowę kanalizacji deszczowej i wymianę wodociągu - mówi pani Pelagia. - Kiedy gmina remontowała swój odcinek ulicy Strzeleckiej zamontowano zbiornik, do którego starostwo może podłączyć odwodnienie z drogi powiatowej i skończy się problem z nadmiarem wody. Gotowa dokumentacja ma być przedstawiona zarządowi powiatu i mieszkańcom, wszystko ma być gotowe do końca roku. W 2022 roku rozpocząć mają się prace remontowe i bardzo liczymy na to, że tak się właśnie stanie - dodaje radna.

Przygotowywana dokumentacja będzie też obejmowała budowę chodnika po jednej stronie od pierwszych domów przy ulicy Strzeleckiej, aż do skrzyżowania ze szkołą. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy znajdą się pieniądze na budowę chodnika...

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe