Pokażcie, że można żyć lepiej...

  • 06.06.2021, 08:21
  • KZ
Pokażcie, że można żyć lepiej... Przebieg przyjęcia sakramentu bierzmowania daje nadzieje na lepsze jutro. Wirus odpuszcza i wszystko wraca do normy

Koronawirus pokrzyżował wiele planów. Wśród nich znalazły się także ubiegłoroczne bierzmowania, które w związku z lockdownem zostały zawieszone. Po ponad roku, w poniedziałek 24 maja 2021 r., na placu przed kościołem pw. Świętej Rodziny w Zawadzkiem odbyła się wyjątkowa uroczystość - ks. bp. Andrzej Czaja udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży części dekanatu Zawadzkie (z parafii pw. św. Bartłomieja w Kielczy, pw. MB Bolesnej w Żędowicach, pw. Świętej Rodziny w Zawadzkiem, pw. NSPJ w Zawadzkiem i pw. św. Jadwigi Śląskiej w Łagiewnikach Małych). Młodzi – uczniowie klas I i II szkół ponadpodstawowych, których było ponad 160, złożyli swoje przyrzeczenia, a następnie otrzymali z rąk biskupa opolskiego „znamię Ducha Świętego”, czyli znak krzyża nakreślony olejem krzyżma na ich czołach.

Biskup w wygłoszonej homilii mówił do młodych, że ich serce powinno być „dobre i szlachetne”. Zachęcał też, by nie zostawiać Boga oraz by pokazać dorosłym, że można żyć lepiej i piękniej. Mówił także o darach Ducha Świętego, które winno się w sobie pielęgnować, a zwracając się do już bierzmowanych prowokował do zadania sobie pytania, jak współdziałają z Bożym Duchem w codzienności.

Młodzież w podzięce za udzielenie sakramentu wręczyła biskupowi głęboką patenę, która jest ich wkładem w dzieło misyjne. Całość uroczystości przebiegła sprawnie i bez problemów. Z racji na obostrzenia wszyscy zachowali przepisowy dystans oraz mieli założone maseczki.

Mszę św. swoją piękną grą uświetniła orkiestra dęta. Bierzmowanie rocznika, który powinien był przyjąć ten sakrament w tym roku odbędzie się za rok (po raz kolejny będą to dwa roczniki). Miejmy nadzieję, że wrócimy już wtedy do pełnej normalności. Młodym, którzy przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i odwagi w codziennym dzieleniu się swoją wiarą z innymi.

 

KZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe