Pan Dżordż jest już z aniołami

  • 03.06.2021, 10:37
  • JG
Pan Dżordż jest już z aniołami fot. B. Latocha Dr Georg Glomb podczas wykładu na temat religijności Ślązaków podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w 2019 w kościele w Centawie
Dr Georg Glomb przez wiele lat katechizował młodzież w Strzelcach Opolskich, posługiwał w kaplicy p.w. św. Józefa w szpitalu powiatowym, bardzo udzielał się również w Katolickim Stowarzyszeniu "Civitas Christiana", które ma swój oddział w Piotrówce. W zeszłym tygodniu zmarł po długiej chorobie.

Pan Georg jest mile wspomniany przez mieszkańców i znajomych.

- Był członkiem naszego stowarzyszenia, jak również członkiem zarządu. Niezwykle uczynny i dobry człowiek - mówi Bronisława Latocha, przewodnicząca oddziału Civitas Christiana. - Zawsze mogliśmy liczyć na jego pomoc, chętnie dzielił się z nami również swoją wiedzą. Mimo tego, że był już chory, przygotował nam studium krzyży i jego opinię daliśmy do kapsuły czasu. Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa, w których braliśmy udział, zawsze przygotowywał ciekawe wykłady. Potrafił się dopasować do odbiorcy i mówił tak, żeby wszyscy go zrozumieli. Będzie nam go brakować - dodaje. 

Georga Glomba bardzo dobrze wspominają również byli uczniowie. 

 - Pana Georga zapamiętam jako zawsze wesołego, ciepłego człowieka, zawsze skorego do pomocy. Potrafiącego podnieść na duchu i sprawiającego, że każdy czuł się wyjątkowy - mówi Katarzyna Paprota.

- Wspominam go jako zawsze uśmiechniętego, życzliwego i wiecznie żartującego z najmniejszej rzeczy. Wspaniały i niepowtarzalny nauczyciel, który potrafił zarazić dobrem i pozytywną energią - dodaje Adriana Szymków.

- Pana Glomba będę wspominać jako człowieka życzliwego i pełnego cierpliwości. Do końca życzył każdemu wszystkiego, co najlepsze - mówi Agnieszka Rzeska.

- Pan Georg często wchodził w rolę dobrego wujka lub przyjaciela, do którego można przyjść z każdą sprawą. W swoich uczniach zawsze widział dojrzałych partnerów do dyskusji. Nigdy przy tym nas nie krytykował za pojawiające się różnice w poglądach, ale dzieląc się własnym doświadczeniem, zawsze pozostawał otwarty na opinię innych - dodaje Wojciech Zdobylak. 

Georg Glomb został pochowany w sobotę, 22 maja, na cmentarzu w Oleśnie

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic
Rodzic 04.06.2021, 22:36
Pan Georg Glomb „zapracował” sobie na takie opinie, nie tylko uczniów, ale również osób które miały sposobność Go poznać. Jako ojciec jednego z uczniów miałem okazję rozmawiać z Panem Georgiem. Podszedł uśmiechnięty i zapytał którego ucznia jestem ojcem, chwilę później rozmawialiśmy o synu. Myślę, że znał doskonale każdego ze swoich podopiecznych. Człowiek warty uwagi, bardzo pozytywny, uśmiechnięty, taktowny. Tych pozytywnych przymiotników można by wymieniać wiele. Wyjątkowy Człowiek. Cieszę się, że miałem okazję poznać Pana Georga.

Pozostałe