Opiekunowie odetchną

  • 02.06.2021, 18:33
  • JG
Opiekunowie odetchną
Na początku roku pisaliśmy o tym, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich aplikuje w nowym programie rządowym, który jest związany z opieką wytchnieniową. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, więc gmina może przystąpić do realizacji.

Jest on skierowany do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi. W godzinach realizacji opieki wytchnieniowej nie mogą oni korzystać z usług opiekuńczych i specjalistycznych.

 Gmina nie ma niestety ośrodka, w którym mogłaby realizować takie usługi, dlatego będą one świadczone w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością. Co ważne, usługa jest nieodpłatna, a nabór prowadzony jest w trybie ciągłym do wyczerpania limitu godzin. Program będzie realizowany do 31 grudnia 2021. 

Osoby, które chcą skorzystać z usługi opieki wytchnieniowej muszą złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej kilka dokumentów m.in. kartę zgłoszenia do programu oraz kserokopię orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne. Dokumenty można składać bezpośrednio w siedzibie ośrodka przy ul. Krakowskiej, wysłać tradycyjną pocztą lub mailem na adres [email protected] Na stronie internetowej opsstrzelce.pl znajdziecie dokumenty, które należy wypełnić. 

Jeśli przy wypełnianiu karty zgłoszenia pojawią się problemy można zadzwonić pod numer 77 4630875. 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe