Budowa na finiszu

  • 02.06.2021, 08:24
  • KUB
Budowa na finiszu Prace idą pełną parą

Coraz częściej ze strony zainteresowanych rodziców pada pytanie, kiedy ruszy rekrutacja do żłobka w Jemielnicy. Na razie placówka jeszcze nie istnieje. Trwa budowa obiektu, gdzie będzie się mieścić żłobek z przedszkolem. Sprawdziliśmy, jak idą prace budowlane. Okazuje się, że całkiem sprawnie...

- Nie jesteśmy w stanie podać konkretnego terminu rekrutacji - mówi wójt Marcin Wycisło. - Wszystko będzie uzależnione od daty zakończenia budowy, odbiorów końcowych, zamknięcia różnych formalności. Mamy już nawet przygotowane projekty dokumentów - uchwały rady gminy o powołaniu żłobka i statut, jednak będzie je można podjąć dopiero po zakończeniu budowy. Potem nastąpi organizacja, wyposażenie, zatwierdzenie regulaminu organizacyjnego, powołanie dyrektora placówki oraz ustalenie stawki odpłatności i regulaminu naboru. Liczę na to, że jeszcze w tym roku dzieci znajdą opiekę w jemielnickim żłobku - dodaje.

Do przeniesienia w nowe miejsce szykuje się także przedszkole. Wójt zapewnia, że sprawy techniczne z tym związane zostały już omówione z dyrekcją. Część wyposażenia wraz z dziećmi przejdzie do nowego obiektu, część zostanie zakupiona.

- Wykonawca deklaruje, że w czerwcu zamierza zakończyć budowę. Mam nadzieję, że nic nie stanie mu na przeszkodzie i latem ruszy meblowanie pomieszczeń - przyznaje wójt. - Za wcześnie jednak na twarde deklaracje.

W minionym tygodniu budowę w Jemielnicy wizytowali przedstawiciele gminy Dąbrowa.

- Słyszeli o naszej energooszczędnej inwestycji i byli nią bardzo zainteresowani. Być może podobne przedszkole powstanie w ich gminie. Cieszę się, że wyznaczamy trendy i inni mogą od nas czerpać inspiracje - dodaje wójt.

Umowa na budowę przedszkola wraz ze żłobkiem w Jemielnicy, po drugim postępowaniu przetargowym, została zawarta 11 maja 2020 roku. Koszt inwestycji to 9 474 782,79 zł - w większości zostanie pokryty z budżetu gminy, dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach pierwszego naboru związanego z przeciwdziałaniem Covid-19, wynosi 1 029 325 zł.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe