Bieg Zeflika już niedługo

  • 25.05.2021, 12:34
  • PL
Bieg Zeflika już niedługo
Zbliża się data przełożonego II Charytatywnego Biegu Śladami Zeflika. Początkowo jego organizację zaplanowano na marzec. Ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii przyczyniły się do podjęcia decyzji o przeniesieniu imprezy na inny termin. Zgodnie z planem odbędzie się ona w niedzielę, 13 czerwca, na boisku sportowym w Niezdrowicach.

- Jesteśmy przekonani, że w związku z luzowaniem obostrzeń uda nam się zorganizować wydarzenie. Cały czas zajmujemy się sprawami organizacyjnymi, a także przygotowywaniem nowych atrakcji dla wszystkich uczestników - mówi Adrian Ubrańczyk, prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice.

Przypomnijmy, że podczas imprezy wystąpi zespół muzyczny "Łobuzy" oraz zawita kabareciarz Grzegorz Stasiak. Ponadto organizatorzy podjęli współpracę ze Śląską Fundacją Pasjonatów Techniki Militarnej "Garnizon Górnośląski", która zaprezentuje sprzęty wojskowe. Nad miejscowością przelatywać będą samoloty, pojawią się karuzele, a także stoiska z przekąskami.

W trakcie wydarzenia miejsce będą miały licytacje. Wylicytować będzie można m.in. przeloty samolotem trwające 30 bądź 15 min ze startem i lądowaniem w Niezdrowicach, bony na usługi kosmetyczne, florystyczne, cukiernicze, kajakowe i wiele innych.

- Zależy nam na tym, żeby urozmaicić program wydarzenia i przyciągnąć tego dnia jak najwięcej osób do naszej wioski  - mówi Artur Kiowski, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi Niezdrowice.

Zapisy biegaczy trwają. Chętni mogą uczynić to, wypełniając formularz zgłoszeniowy drogą internetową za pośrednictwem strony www.maratonypolskie.pl lub www.online.datasport.pl. Zapisać  będzie się można również bezpośrednio przed rozpoczęciem biegu w biurze zawodów. 

Trasa biegu głównego liczyć ma 7 km i prowadzić będzie przez najciekawsze zakątki miejscowości. Start rozpocznie się od dźwięku wystrzału z czołgu. Przewidziano rekreacyjny przemarsz z kijkami na 3 km oraz biegi dla najmłodszych.

- Wszystko to po to, aby uzbierać środki na wsparcie w leczeniu małego mieszkańca Niezdrowic, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu - podsumowują i zapraszają współorganizatorzy imprezy.

PL

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe