Pociąg znów na torach

  • 29.05.2021, 12:24
  • KR
Pociąg znów na torach Przejazd przyciągnął wielu zainteresowanych. Nie wiadomo kiedy będziemy mogli ponownie podziwiać klimatyczną lokomotywę i wagony

Wielokrotnie przenoszony ze względu na pandemię projekt Wiosna 2021 ruszył pełną parą. 21 maja na kolejowe szlaki środkowej i południowo - zachodniej Polski wyruszył historyczny skład pasażerski ciągnięty przez lokomotywę serii SU42. Odbyło się łącznie 12 przejazdów na różnych odcinkach kolejowych z Koluszek, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy, Tarnowskich Gór, Wrocławia, Opola, Nysy, Prudnika, Głogowa, Żagania oraz Żar. Skład zawitał także do Kielczy oraz Żędowicac.

O wznowienie trasy kolejowej Zawadzkie - Tarnowskie Góry wciąż walczy wielu mieszkańców. Przejazd zabytkowego pociągu sprawił, że zapał do walki powrócił. Zainteresowani zastanawiają się co stoi na przeszkodzie, by po tej trasie znów jeździły pociągi. Jeden z uczestników wyjątkowego przejazdu relacjonuje, że przejazd Zawadzkie - Tarnowskie Góry wraz z postojami trwał 40 minut. Być może uda się wznowić linię na stałe.

 

KR

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe