Bezpieczniej z kamerami

  • 27.05.2021, 12:24
  • PL
Bezpieczniej z kamerami Zgodnie z umową realizacja zadania nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy

Od początku roku prowadzone są działania związane z utworzeniem sieci miejsko-gminnego monitoringu - o poszczególnych etapach przedsięwzięcia pisaliśmy na naszych łamach. W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na wykonanie usługi dotyczącej instalacji monitoringu na terenie gminy.

Przypomnijmy, że kamery zamontowane zostaną w strategicznych punktach każdej miejscowości.

- Miejsca, w których będą zlokalizowane, wyznaczono na podstawie konsultacji z sołtysami wiosek, przedstawicielami firmy Tauron oraz strzeleckiej policji - mówi burmistrz Hubert Ibrom.

Na gminnych terenach pojawi się łącznie 37 urządzeń, które przyczynić mają się do poprawy poziomu bezpieczeństwa na obszarach należących do gminy.

W Niezdrowicach podłączonych będzie 6 kamer. W Ujeździe planuje się zakup 5 kamer. W Zimnej Wódce będzie ich 4. W Jaryszowie, Olszowej, Sieroniowicach, Balcarzowicach, Starym Ujeździe oraz na Strefie Aktywności Gospodarczej zainstalowane zostaną po 3 kamery. W Nogowczycach ulokowane będą 2. W Kluczu i Grzeboszowicach przewiduje się umieszczenie po 1 kamerze.

Koszty sprzętów, które przyłączone będą w wioskach, pokryte zostaną ze środków pochodzących z funduszu sołeckiego. Pieniądze na zakup kamer w Ujeździe oraz na SAG wygospodarowano z gminnego budżetu.

Wykonaniem inwestycji zajmie się firma Krucznet & Giga-Com. Zgodnie z zawartą umową realizacja zadania nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe