120 tysięcy na zabawki

  • 08.01.2020, 08:53 (aktualizacja 08.01.2020, 10:45)
  • Martyna Mirek
120 tysięcy na zabawki To wstępny schemat rozmieszczenia urządzeń. Część z nich ma się pojawić już w tym roku

Gmina Zawadzkie zabiera się za stworzenie centrum rekreacji dla dzieci i młodzieży. Na ten cel wykorzystany zostanie teren zielony przy urzędzie gminy. Dziś jest tam górka do zjazdu na sankach, a latem ustawiane są urządzenia skateparku. Te elementy zostaną odnowione, ale pojawią się też nowe.

W cieniu pod drzewami ma stanąć plac zabaw dla małych dzieci, będą ścieżki spacerowe, ławki. Na części placu pojawią się elementy rekreacyjne typu street workout - czyli drążki i drabinki do ćwiczeń zawieszone na różnych wysokościach. W planach jest też zjeżdżalnia linowa i pumptrack, czyli specjalnie przygotowany niewielki tor, służący do jazdy rowerem. Składa się on z szybkich zakrętów i muld.

Zniknie stary plac zabaw, stojący w pobliskim parku. Jego sprawne elementy zostaną wykorzystane, a te zniszczone w końcu znikną. Co ciekawe, pomysł przeniesienia placu zabaw na działkę na prawo od urzędu jest pewnego rodzaju powrotem do przeszłości, bo właśnie w tym miejscu kiedyś bawiły się dzieci, gdy jeszcze w pobliskim budynku OPS działało przedszkole.

Plac zabaw powstanie dzięki środkom firmy Unimot, która przeznaczyła na ten cel 50 tysięcy złotych, oraz gminy Zawadzkie. W budżecie gminy na 2020 rok jest 70 tysięcy na projekt i budowę placu zabaw. Przetarg na realizację zadania ma zostać ogłoszony na początku roku.

W budżecie pomyślano też o rekreacji na wsiach. Zarówno w Żędowicach, jak i Kielczy w tym roku mają powstać siłownie zewnętrzne. Na ten cel zarezerwowano w sumie 100 tysięcy złotych.

Martyna Mirek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

alf
alf 11.01.2020, 21:48
A pan burmiś bedzie robił za misia z Krupówek!
..
.. 08.01.2020, 16:27
Na Powstańców jest zjeżdżalnia linowa to zepsuta i nic więcej tam nie ma.

Pozostałe