Kolarze na starcie!

  • 21.05.2021, 15:22
  • Bea
Kolarze na starcie! Zawodnicy Ziemi Opolskiej w przerwie zawodów
Pomimo pandemii i obostrzeń izbicka szkółka kolarska ma się dobrze. Nasz dream team, z sukcesem zaprezentował się w dniach 14-16 maja na XVIII Międzynarodowym Etapowym Wyścigu Kolarskim "Szlakami Jury". Wzięło w nim udział ponad 450 zawodników z Polski i innych krajów europejskich.

- I etap to była jazda indywidualna na czas, gdzie świetnie spisali się młodzicy z Krośnicy Roksana Ciomperlik,  która uplasowała się na 16. miejscu i Błażej Pawlik - ukończył rywalizację na 18. miejscu. Jeszcze lepiej wypadł  Błażej na II etapie. Na trudnej 30 kilometrowej trasie z wieloma podjazdami, po pasjonującym finiszu, zajął 9. miejsce - relacjonuje trener kolarzy Piotr Besz. - W niedzielę nad Jurą zawisły ciężkie chmury i zaczął padać obfity deszcz, więc zaleciłem wszystkim podopiecznym przede wszystkim rozsądną i bezpieczną jazdę - podkreśla trener. - W tych arcytrudnych warunkach, przy stromych podjazdach i krętych zjazdach, w III, "królewskim" etapie znowu talentem błysnął Błażej. Jego prędkość w niektórych momentach dochodziła do 90 km/h. Niestety na 800 metrów przed metą nie ominęła go zbiorowa kraksa (na szczęście niegroźna), mimo to awansował w klasyfikacji generalnej po trzech etapach na 14. miejsce. To jego wielki sukces. Roksana Ciomperlik utrzymała 16. pozycję - cieszy się trener.

Jakie były początki szkółki?

- Pięć lat temu przystąpiłem do ogólnopolskiego projektu upowszechniania sportu wśród uczniów szkół podstawowych w formie zajęć pozalekcyjnych w szkółkach kolarskich. Każda szkółka ma swój patronacki klub. W przypadku szkółki izbickiej to LKS Ziemia Opolska, gdzie trenerem jest Marian Staniszewski - opowiada Piotr Besz.

Choć pandemia pokrzyżowała wiele planów zawodnicy dużo trenują, szlifując formę.

- Trenujemy trzy razy w tygodniu, są też zajęcia indywidualne. W marcu najlepsi ćwiczyli pięć razy w tygodniu: trzy razy na sali w Krośnicy i dwa razy w terenie, a baza którą zrobiliśmy, zaczyna przynosić efekty - mówi Besz. - W szkółce jest obecnie 15 zawodników i dzięki wsparciu Urzędu Gminy  w Izbicku, Urzędu Marszałkowskiego w Opolu i zaangażowaniu rodziców udaje nam się trenować i startować w najważniejszych zawodach i na najwyższym poziomie. Dziękuję wszystkim! - podkreśla.

Szkółkę kolarską reprezentowali w weekend jeszcze Mike Fabisz, Karolina Broj, Marysia Kobyłka oraz Lukas Gierok. Brawa dla wszystkich zawodników za zaangażowanie i ducha walki!

Bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe