Śmieci oddamy w Kolonowskiem

  • 11.01.2020, 08:46
  • Martyna Mirek
Śmieci oddamy w Kolonowskiem Tak wg planu ma być zagospodarowany teren PSZOK-a. Nr 1 oznaczono kontener biurowy, nr 2 warsztat, 3 magazyn, 4 wagę najazdową, a obiekty oznaczone symbolem KP7 to kontenery na różne odpady

W 2020 roku ma u nas powstać Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tak zwany PSZOK. Środki na ten cel zabezpieczono w budżecie Czystego Regionu. Obecnie śmieci ponadgabarytowe, nietypowe i niebezpieczne można albo dwa razy w roku wystawiać przed posesję, albo odwozić do tak zwanego mobilnego PSZOK-a, który dwa razy w roku rozkłada się na parkingu przy gminie. Po wybudowani stałego PSZOK gruz, stary tapczan, zużytą oponę czy wyczerpane baterie będzie można tam zawozić w godzinach otwarcia punktu w każdy dzień roboczy.

W Kolonowskiem PSZOK ma stanąć przy ul. Zakładowej. Zgodnie z projektem stanie tam kontener biurowy, magazyn z warsztatem napraw dla sprzętów, które nadają się do ponownego użycia, pomieszczenie na odpady niebezpieczne, waga samochodowa, wiaty i kontenery na odpady oraz ekologiczna ścieżka edukacyjna. Zatrudnienie w punkcie znajdzie przynajmniej jedna osoba.

Martyna Mirek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe