Akcja sprzątania wsi

  • 21.05.2021, 08:24
  • up
Akcja sprzątania wsi Mieszkańcy Raszowej zrobili we wsi wiosenne porządki

Sołectwo Raszowa wspólnie ze Stowarzyszeniem Odnowy i Rozwoju Wsi Raszowa od 14 lat organizuje akcję „Czysta wieś”.

- Akcje sprzątania odbywają się dwa razy w roku: na wiosnę i jesienią - mówi sołtyska Maria Reinert - Sprzątamy tereny gminne. W tym roku akcja odbyła się w dwóch etapach. Pierwszy zorganizowano 27 kwietnia i uczestniczyło w nim 14 osób. Sprzątaliśmy plac spotkań, skalniaki, parking i chodnik wzdłuż drogi powiatowej aż do budynku OSP. Drugi etap odbył się 14 maja i wzięło w nim udział 12 osób. Pomagały nam także panie z naszego klubu seniora. Sprzątaliśmy teren wokół klubu wiejskiego, a na skwerku przed klubem sadziliśmy ozdobne krzewy i wysypaliśmy korę. Potrzebne materiały zakupiliśmy z funduszu sołeckiego. Efekt naszych wspólnych prac jest widoczny i cieszy oko. Kolejne prace zaplanowaliśmy na jesień przed odpustem Wszystkich Świętych. Bardzo mnie cieszy, że w działania na rzecz naszej wsi angażują się zarówno dorośli, jak i dzieci. Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w akcji sprzątania. Widać, że wszystkim nam zależy, żeby Raszowa była czysta i piękna.

 

up

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe