Budżet na ponad 27 milionów

  • 07.01.2020, 09:44
  • Martyna Mirek
Budżet na ponad  27 milionów

Gmina Kolonowskie planuje w 2020 roku wydać 27 milionów 672 tysiące złotych. Wpływy do budżetu wyniosą 25,1 miliona, więc 2,6 miliona pokryją kredyty i pożyczki. Lwia część budżetu to koszty administracyjne, pomocy społecznej i związane z funkcjonowaniem oświaty, 3,2 miliona przewidziano na inwestycje.

W sumie w budżecie znalazło się 16 zadań inwestycyjnych. Część z nich wiąże się na razie tylko z utworzeniem dokumentacji. Tak jest w przypadku planowanego odwiertu na potrzeby nawadniania boiska w Staniszczach Wielkich i potrzebnej przebudowy ul. Dworcowej w tejże miejscowości.

Największą pozycją w budżecie jest rozbudowa szkoły w Staniszczach Małych, na którą zaplanowano milion złotych. W tym roku ma także w końcu powstać remiza OSP Fosowskie za 400 tysięcy. Na remont czekają Nowa w Kolonowskiem i Sienkiewicza w Staniszczach Wielkich. Na te dwie drogi w budżecie przewidziano w sumie pół miliona złotych, ale to i tak nie wystarczy. Gmina liczy na dotacje z funduszu dróg samorządowych.

W 2020 roku mają powstać utwardzone place przy kościołach w Spóroku i Staniszczach Małych. Pozwoli to na parkowanie samochodów w przyzwoitych warunkach i uporządkuje ruch przy świątyniach. Te prace w sumie mają kosztować 400 tysięcy złotych.

Gmina dołoży powiatowi do budowy chodników przy ul. 1 Maja w Staniszczach Wielkich, a z funduszu dzielnicy w Fosowskiem ma zostać przekazane 18 tysięcy na budowę chodnika przy ul. Arki Bożka. Na razie nie wiemy, czy to przekona powiat do realizacji inwestycji. We własnym zakresie wybudujemy trakt dla pieszych przy ul. Szkolnej w Kolonowskiem. W budżecie przewidziano też środki na modernizację sanitariatów w szkole w Kolonowskiem, budowę oświetlenia na ulicy Pluderskiej i oświetlenie boiska Unii Kolonowskie.

W rezerwie inwestycyjnej pozostaje ponad 300 tysięcy złotych.

Martyna Mirek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 07.01.2020, 18:42
Naprawde,w Fosowskiem ma powstac remiza OSP?Powstaje juz od siedmiu lat.

Pozostałe