Krośnica znana w świecie

  • 13.05.2021, 18:49
  • Bea
Krośnica znana w świecie Edyta Bieniek opowiadała nauczycielom ze świata o projektach realizowanych w małej szkole w Krośnicy
Edyta Bieniek, nauczycielka języka angielskiego z Krośnicy jest ambasadorem międzynarodowego programu eTwinning. W jego ramach od lat wdraża z uczniami różne projekty, które są zauważane i wyróżniane w kraju i zagranicą. W województwie opolskim tylko dwie szkoły mogą poszczycić się odznaka eTwinning School - to szkoła podstawowa nr 3 w Nysie i podstawówka w Krośnicy.

W kwietniu anglistka otrzymała ofertę z Brukseli, by podzieliła się doświadczeniami na warsztatach doskonalenia nauczycieli z różnych krajów.

- Jej uczestnicy byli zainteresowani tym, jak mała wiejska szkoła radzi sobie z wyzwaniami, jak pracujemy w czasie pandemii, jak udaje nam się zachęcić uczniów do pracy w różnych obszarach i realizować tak ciekawe zadania etwinningowe. Miałam dwa warsztaty online. W pierwszym, 22 kwietnia, wzięli udział nauczyciele z Polski, Turcji, Włoch, Francji, Holandii, Grecji, Rumunii, Niemiec, Libanu, Azerbejdżanu, Północnej Macedonii, Hiszpanii - w sumie 30. Drugiego dnia spotkałam się z nauczycielami z następujących krajów: Polska, Niemcy, Estonia, Słowacja, Turcja, Bułgaria, Libia, Islandia, Portugalia, Litwa, Gruzja, Republika Czeska. Również było ok. 30 nauczycieli.  Opowiedziałam, jak wdrażamy praktyki cyfrowe, praktyki w zakresie  e-bezpieczeństwa, twórcze i innowacyjne podejście do nauczania, ukierunkowane na rozwój. Opowiedziałam o początkach projektów eTwinning w naszej szkole. Najpierw sama realizowałam projekty, od 2018 jest więcej aktywnych nauczycieli, którzy z powodzeniem wdrażają swoje pomysły eTwinning - relacjonuje nauczycielka. - Cieszy mnie fakt, że kolejny raz mogłam zaprezentować naszą wiejską szkołę na forum międzynarodowym i pokazać, że możemy swoimi działaniami wyróżniać się w kraju, w Europie i na świecie. Wystarczy chcieć - zaznacza.

Bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Opinia
Opinia 21.05.2021, 16:02
Po przeczytaniu artykułu doszłam do wniosku, że jest to jedynie własna promocja i dodatkowa kasa za prowadzenie warsztatów. I czym tu się chwalić? Ocena rodziców i uczniów jest trochę inna. Warto się nad tym zastanowić - uwaga do Dyrektora Szkoły.
Były uczeń
Były uczeń 19.05.2021, 23:43
Pani Edyta ma wyniki na egzaminie ale tylko i wyłącznie dlatego, że rodzice opłacali mi dodatkowe zajęcia. Gdyby nie dodatkowe płatne lekcje to napewno bym nie zdał żadnego egzaminu.
Rodzic
Rodzic 19.05.2021, 23:38
Jak jest taka ceniona w Polsce i Europie to niech zmieni miejsce pracy ,na pewno znajdzie miejsce pracy gdzie będzie bardziej ceniona niż w Krośnicy .I wszystkim wyjdzie to na plus . A dzieciom i rodzicom da spokój z tymi projektami
Obserwator
Obserwator 18.05.2021, 20:04
Przykro czytać takie komentarze, pełne oszczerstw i chyba zazdrości. Z tego co wiem, to wyniki pracy pani Edyty widoczne są na egzaminach. Zawsze najlepsze w gminie. Osoba znana i bardzo ceniona w Polsce i Europie, w swoim środowisku tak lekceważona. Przykre.
e
e 20.05.2021, 08:08
Czego tu zazdrościć tej pani ,
Gość
Gość 17.05.2021, 11:37
Jesli to pani tak przeszkadza,to przecież żadnego pani Edyta nie zmusza.Wyraża pani że dziecko nie będzie bralo udzialu w programie e twining i tyle w temacie.Widząc taki komentarz to pani tylko potrafi publicznie pisać i to jeszcze z błędami.Ma pani jakieś ale, to dlaczego tego nie powie w szkole albo osobiście. Tak swoją opinię wyraża typowo wiejski prymityw.
Kultura
Kultura 17.05.2021, 17:14
A Pani to chyba z miasta i też...
Nauka j. angielskiego
Nauka j. angielskiego 16.05.2021, 13:45
Proszę się skupić na nauce języka a nie na zadawaniu nam do domu Pani projektów
Uczeń
Uczeń 16.05.2021, 12:52
Odpowiadam, że zachęca się uczniów do projektów tej naczycielki, lepszą ocena z przedmiotu.
pozdrawiam
pozdrawiam 13.05.2021, 22:03
Lepiej było by gdyby skupiła się na nauce dzieci a nie na projektach .Dzieciom te projekty nie są w niczym potrzebne . A na tym że Krośnica jest sławna nic z tego nie mam .Ja mam tylko portfel lżejszy bo musze posyłać dziecko na korepetycje . A czas zmarnowany na projekty które odbywają podczas lekcji Angielskiego , mogła by wykorzystać na naukę .No ale lepszy biznes jest na projektach niż na nauce dla tej pani niestety

Pozostałe