Pamiętali o poległych

  • 15.05.2021, 12:24
  • KZ
Pamiętali  o poległych Złożono kwiaty pod tablicą z nazwiskami ofiar wojen

8 maja 1945 r. zakończyła się II wojna światowa, która przyniosła miliony ofiar i ogromne zniszczenia. Członkowie zawadzkiego koła DFK, którzy w niedzielę 9 maja 2021 r. o godzinie 15 zorganizowali spotkanie modlitewne w intencjach: wszystkich poległych na frontach wojen mieszkańców Zawadzkiego, jeńców wojennych i cywili oraz o pokój na świecie, między narodami i w rodzinach. Odbyło się ono pod tablicą upamiętniającą poległych w czasie I i II wojny światowej, umieszczonej na dzwonnicy kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- Spotkaliśmy się, by modlić się za wszystkich, nie patrząc na ich poglądy, narodowość, wyznanie. W ten sposób podkreślamy, że pamięć historyczna i modlitwa jest ważna i powinna dotyczyć wszystkich, stąd oprócz poległych mieszkańców pamiętaliśmy także o o jeńcach i robotnikach przymusowych, którzy w czasie wojny pracowali w naszej hucie - mówi jeden z uczestników uroczystości. – Modlitwa o pokój jest ważna, szczególnie w dzisiejszym kontekście, gdy wciąż słyszymy o rosnących antagonizmach – dodaje.

Oprócz wspólnej modlitwy złożone zostały kwiaty, zapalono znicze. W tym roku, z racji obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa, spotkanie odbyło się w kameralnym gronie. Mimo to miało bardzo uroczysty charakter.

- Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli spotkać się w szerszym gronie – mówi jeden z uczestników.

 

KZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe