Wymiana sieci na Mickiewicza

  • 11.05.2021, 12:24
  • JG
Wymiana sieci  na Mickiewicza W ubiegłym tygodniu prace prowadzone były na wysokości budynku komunalki

Od pewnego czasu mieszkańcy Strzelec i kierowcy poruszający się ulicą Mickiewicza muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Realizowane są tam roboty związane z przebudową kanalizacji sanitarnej na odcinku od studni rewizyjnej kanalizacyjnej przy skrzyżowaniu z ul. Blokową do skrzyżowania z ul. Opolską do studni kanalizacyjnej w drodze krajowej.

- Inwestycja obejmuje wymianę sieci kanalizacyjnej kolektora głównego w technologii wykopowej o długości ok. 328 m, a także wymianę 12 metrów rurociągu kanalizacyjnego pod skrzyżowaniem z drogą krajową w technologii bezwykopowej. Ponadto na tym odcinku zostaną wymienione studnie rewizyjne kanalizacyjne - mówi Katarzyna Słodkowska ze Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji.

Zapewnia, że po wykonaniu robót zostanie odtworzona nawierzchnia bitumiczna na całej szerokości jezdni, zgodnie z warunkami wydanymi przez zarządcę tej drogi.

Koszt inwestycji to nieco ponad 700 tys. zł brutto. Wykonawca ma czas na zrealizowanie wszystkich prac do 4 lutego 2022 roku, czyli 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W tym czasie kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo np. ruch może odbywać się wahadłowo.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pak
pak 11.05.2021, 16:34
328 m i 12 miesiecy, to 90cm dziennie. Imponujace tempo.

Pozostałe