Prawie 4 miliony na wodę

  • 14.05.2021, 08:24
  • PL
Prawie 4 miliony na wodę Działania przyczyniają się do poprawy gminnej gospodarki wodnej

Gmina Ujazd realizuje projekt pn. „Poprawa gospodarki wodnej w gminie Ujazd” - o przedsięwzięciu pisaliśmy na naszych łamach. W ramach zadania wykonywane są prace związane z modernizacją infrastruktury wodnej, które prowadzone są na różnych gminnych obszarach. W ubiegłym tygodniu na terenie Ujazdu zainstalowano dwie pompownie z zestawami hydroforowymi.

- Dzięki tym inwestycjom poprawi się ciśnienie wody na Osiedlu na Wzgórzu i Piaski, w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe, Publicznym Przedszkolu w Ujeździe oraz w Niezdrowicach - informuje burmistrz Hubert Ibrom.

Pompownie zlokalizowano przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ujeździe oraz przy moście nad Kanałem Gliwickim.

Planuje się też stworzenie zbiornika retencyjnego o pojemności 500 m3, który powstanie przy Stacji Uzdatniania Wody w Ujeździe.

Całkowity koszt projektu to 3,8 mln zł. Dofinansowanie pozyskane przez gminę z Europejskiego Funduszu Rolnego wynosi niecałe 2 mln zł. Finalizacja prac zaplanowana została na koniec sierpnia tego roku.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe