Sala czeka na mieszkańców

  • 12.05.2021, 08:24
  • KUB
Sala czeka na mieszkańców Sołtyska Barbara Styś oprowadziła nas po odnowionej sali

W 2013 roku Stowarzyszenie Odnowy Wsi Piotrówka przejęło od gminy w użytkowanie budynek po dawnym przedszkolu. Od tego czasu sukcesywnie jest on remontowany i dostosowywany do potrzeb lokalnej społeczności.

Przypomnijmy, że w 2019 roku dzięki środkom programu „Działaj Lokalnie” udało się gruntownie odnowić jedno z pomieszczeń i stworzyć tam ekspozycję „Historia Piotrówki - naszym bogactwem”.

W grudniu 2020 roku stowarzyszenie otrzymało dotację z Samorządu Województwa Opolskiego na realizację innego projektu pn. „Rodowody i doświadczenia naszych przodków sprzyjają integracji społeczności lokalnej”.

- Dzięki niej zakupiliśmy tablicę multimedialną, projektor i laptop - mówi Barbara Styś, prezes Stowarzyszenia i sołtyska Piotrówki.

Sprzęty trzeba było gdzieś umieścić, dlatego członkowie Odnowy Wsi podjęli decyzję o generalnym wyremontowaniu sali konferencyjnej ze środków własnych stowarzyszenia.

- Po przedszkolu pozostały wielokolorowe pstrokate ściany, które należało przemalować - przyznaje sołtyska. - Remont przeprowadziliśmy we własnym zakresie. Mieszkańcy pracowali po godzinach. Materiały zakupiliśmy z funduszy stowarzyszenia, ale jak trzeba było przynieść śrubki z domu, to nikt nie patrzył na pieniądze...

Prace trwały półtora miesiąca. Na malowaniu nie poprzestano... Wymieniono instalację elektryczną, obniżono i ocieplono sufit, zamontowano energooszczędne lampy ledowe. Na ścianach położono tapetę odporną na wilgoć, a na podłodze nowe panele. Odnowione zostały też stare meble, obicia krzeseł, zamontowano nowe blaty stołów.

- Serdecznie dziękuję wszystkim społecznikom, którzy przeprowadzili remont - zaznacza Barbara Styś. - Sala jest gotowa od połowy marca, ale z powodu epidemii jeszcze nie miała swojej premiery. Będą w niej organizowane spotkania, panele dyskusyjne, wykłady czy też prelekcje tematyczne dla mieszkańców.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe