Co to będzie?

  • 10.05.2021, 11:10
  • KUB
Co to będzie? Ten obrazek pokolorują dzieci
Jakiś czas temu jeden z Czytelników przesłał nam zdjęcia z pytaniem "co to będzie?".

- Przejeżdżam często przez Gąsiorowice i zaintrygowały mnie malunki na przystanku w centrum wsi - stwierdził. - Podoba mi się ta wioska. Ciągle coś się tu dzieje. Przystanek kiedyś był paskudny, ale bardzo wyładniał. Ostatnio zauważyłem dodatkowe obrazy na ścianach. Co to będzie? - pytał.

Na łamach "Strzelca Opolskiego" już informowaliśmy o planach utworzenia łąki kwiatowej za przystankiem. Przy okazji powstał mural z ilustracjami różnych odmian kwiatów, zasianych tuż obok, a także idylliczny obrazek wioski. Projekt całości nosi nazwę "Razem dla owadów", a członkowie Stowarzyszenia Odnowy Wsi Gąsiorowice pozyskali na niego 5 tysięcy złotych z Fundacji Santander.

- Projekt już został rozliczony, ale jeszcze nie jest zakończony - informuje Mateusz Stróżyk, prezes stowarzyszenia. - Wkrótce przy ilustracjach pojawią się podpisy, co to za rośliny. Mieliśmy w planach, że podczas majówki dzieci pokolorują obrazek na bocznej ścianie przystanku, ale z powodu reżimu sanitarnego musieliśmy przełożyć tę akcję. Na razie czekamy "na lepsze czasy". Nasze plany będziemy realizować, gdy tylko obostrzenia złagodnieją - zapowiada.

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe