Działo się

  • 09.05.2021, 08:52
  • ZAG
Działo się Kadra Nidana na zawodach w Legnicy
KARATE

Od dziewiętnastego kwietnia powróciła rywalizacja zarówno dzieci, młodzieży jak i seniorów. Stęsknieni za trenowaniem sportowcy od razu ruszyli na sale treningowe. Nie inaczej było w przypadku naszych karateków z Zawadzkiego, którzy uczestniczyli w kwietniowych wojewódzkich konsultacjach kumite, organizowanych przez BUSHODO Kędzierzyn Koźle. Oprócz Nidana w treningach brali udział także młodzi adepci z Prudnika, Krapkowic i oczywiście gospodarze. Naszą kadrę na konsultacjach tworzyli: Natalia Szponder, Wiktoria Grejner, Marta Sprancel, Magdalena Dykta, Wiktoria Dziedzic, Alicja Guzdek, Szymon Sprancel oraz trener Zbigniew Sworeń.

Już w pierwszy weekend po poluzowaniu obostrzeń sportowych nasi karatecy wyruszyli na pierwsze zawody. Z zorganizowanych w sobotę, dwudziestego czwartego kwietnia, XXX Mistrzostw Ziemi Legnickiej Nidan wrócił z czterema medalami. A konkurencja była spora, w zawodach brało bowiem udział aż trzystu dwudziestu czterech zawodników z trzydziestu sześciu klubów.

Z czterema krążkami na koncie, drużyna z Zawadzkiego zajęła jedenaste miejsce w klasyfikacji medalowej turnieju. Zdobyliśmy w sumie dwa złote medale, które zawisły na szyjach Alicji Guzdek (w kumite indywidualnym juniorek młodszych 14-15 lat -47kg) oraz Patryka Witka (w kata indywidualnym juniorów młodszych 14-15 lat). Na drugim stopniu podium stanął Kacper Gołaś, drugi w kata indywidualnym juniorów młodszych 14-15 lat. Medal z brązowego kruszcu wywalczył Szymon Sprancel, który podium uzupełnił w kumite indywidualnym młodzieżowców 18-20 lat (-67kg). Ponadto barwy Nidana reprezentowali również: Wiktoria Dziedzic, Julia Bartodziej, Magdalena Dykta oraz Kaja Wirska.

Dolnośląski turniej był także Turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców.

 

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe