Leśna wreszcie równa

  • 06.05.2021, 08:24
  • KUB
Leśna wreszcie równa Ulica Leśna wreszcie jest równa

Przez wiele lat ulica Leśna w Wierchlesiu pokryta była dziurami. Mieszkańcy, między innymi za pośrednictwem „Strzelca Opolskiego”, zabiegali o jej remont. I wreszcie, w tym roku, doszedł do skutku.

- Nasza dziurawa droga została tylko wspomnieniem - zawiadomiła sołtyska Martyna Małek-Bombelka. - Na odcinku 660 metrów został wylany nowy asfalt. Cieszymy się z tej inwestycji i jesteśmy wdzięczni gminie za to, że w końcu udało się w budżecie wysupłać pieniądze na ten cel.

Prace wykonała firma z Blachowni za 90 147 zł. Niektórym kwota wydała się dosyć niska jak na budowę drogi. Jednak w przetargu wyznaczono konkretne parametry, jakie ma ona spełniać, a sam wykonawca udzielił na przeprowadzone roboty 60 miesięcy gwarancji.

- Mamy nadzieję, że ta droga posłuży nam przez długie lata - mówi sołtyska.

Podczas remontu okazało się, że nowy asfalt nie może zostać doprowadzony do ostatnich domów przy ulicy Leśnej. To dlatego, że ok. 40-metrowy fragment drogi znajduje się w rękach prywatnych.

- Gmina będzie się starała przejąć ten odcinek - wyjaśnia Martyna Małek-Bombelka, która pełni też funkcję radnej gminy. - Liczymy na to, że wkrótce gmina stanie się jego właścicielem i tam również pojawi się asfalt - dodaje.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe