Rząd daje, powiat nie chce...

  • 30.04.2021, 17:11
  • Bea
Rząd daje, powiat nie chce...
Kilka dni temu prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na ten rok. Wsparcie rządowe uzyska 2189 inwestycji, w tym 622 powiatowe i 1567 gminnych. Łączna wartość środków na dofinansowanie to 3,26 mld zł. Na wsparcie zadań realizowanych przez samorządy województwa opolskiego przeznaczono 58 mln zł, pieniądze te rozdzielono na 67 zadań.

Na liście znalazło się tylko jedno dotyczące powiatu strzeleckiego, to przebudowa mostu  w Leśnicy przy ulicy Zdzieszowickiej, w ciągu drogi powiatowej Zdzieszowice - Leśnica - Zalesie Śląskie. Kwota potrzebna na zrealizowanie tego remontu wynosi 1 699 639 zł.

- Gdy składaliśmy wniosek o dofinansowanie rząd obiecywał 80 procent wsparcia inwestycji, po ogłoszeniu list okazało się, że wsparcie wynosi 50 procent. Musimy mieć prawie 900 tysięcy złotych na wkład własny. Nie mamy takich pieniędzy! Zdecydowaliśmy, że rezygnujemy z dotacji - przyznaje starosta Józef Swaczyna.

Póki co, na remont mostku mieszkańcy Leśnicy muszą więc poczekać...

Bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PIStolet
PIStolet 30.04.2021, 22:13
nie trza pluć na rządzących [ jeżeli nie możesz wygrac z wrogiem to próbuj sie z nim układać ] .. a tak plującym pisowców na geltakach [ a wprost przybyło ] nie ubyło ale za to .. inwestycji miejscowych ubyło i nie przybyło

Pozostałe