Rewolucja w sieci dróg

  • 07.01.2020, 12:55
  • Justyna Kubik
Rewolucja w sieci dróg Projekt nowego ronda. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już latem skrzyżowanie będzie dostępne dla kierowców
Na terenie gminy Ujazd powstanie kolejne rondo, które usprawni komunikację w strefie aktywności gospodarczej.

Kiedy pod koniec 2017 roku zostało oddane do użytku rondo na drodze wojewódzkiej 426 przy węźle autostrady w Olszowej, ówczesny burmistrz Ujazdu Tadeusz Kauch nakreślał plany dalszej rozbudowy sieci dróg w obrębie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Na łamach Strzelca Opolskiego mówił między innymi o przedłużeniu ulicy Europejskiej w strefie i połączenia jej z drogą krajową nr 88 w Sieroniowicach. W ten sposób miała powstać droga równoległa do autostrady - wygodna dla samochodów osobowych i ciężkich pojazdów przewożących towary i komponenty do fabryk.

Plany sprzed trzech lat właśnie wchodzą w końcową fazę realizacji.

- W 2019 roku wybudowaliśmy nowy odcinek ul. Europejskiej - w kierunku Sieroniowic - mówi Hubert Ibrom, obecny burmistrz Ujazdu. - Aktualnie trwa procedura przetargowa na budowę ronda przy węźle A4 w Nogowczycach.

Do 8 stycznia gmina Ujazd czeka na oferty wykonawców, którzy chcieliby wybudować nowe rondo. Będzie to drugi etap zadania inwestycyjnego pn. „Partnerstwo na rzecz uzbrojenia terenów inwestycyjnych - przebudowa dróg w gminach: Ujazd, Reńska Wieś i Skarbimierz”. Pierwszym była budowa części ul. Europejskiej. Dzięki połączeniu sił kilku gmin, które prowadzą oddzielne inwestycje na swoich terenach inwestycyjnych, udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

- Zgromadziliśmy niezbędne dokumenty i pozwolenia, między innymi decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, co pozwoliło ogłosić przetarg - mówi burmistrz Ibrom. - Przed nami jeszcze procedura wyłonienia wykonawcy. Liczę, że wszystko się uda i że już w wakacje będzie można w łatwy sposób przejechać szeroką drogą z Sieroniowic do Olszowej przez tereny inwestycyjne.

Na wybudowanie ronda wybrana w przetargu firma będzie miała czas do końca lipca 2020 roku.

Justyna Kubik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe