Zlikwidowali kabel nad boiskiem

  • 29.04.2021, 08:24
  • JG
Zlikwidowali kabel nad boiskiem Linii nie ma już od kilku dni

Na boisku sportowym w sołectwie Nowa Wieś kilka dni temu zlikwidowano linię wysokiego napięcia.

- Kiedyś, gdy na naszym boisku były rozgrywane mecze, temat usunięcia słupów i linii był bardzo ważny, jednak z tego co pamiętam, nie dało się nic zrobić. Na początku kwietnia na Nowowiejskiej pojawili się jednak pracownicy Taurona i zaczęły się prace - mówi Grzegorz Kozioł, sołtys Nowej Wsi.

Jak poinformowała nas w ubiegłym tygodniu Ewa Groń, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja, w sołectwie realizowana jest modernizacja ciągu liniowego 15kV (średnie napięcie) Strzelce – Zawadzkie, odcinek GPZ Strzelce Opolskie – stacja transformatorowa Strzelce Zakłady Wapienne.

- W ramach prowadzonych prac zdemontowana została linia nad boiskiem i przy torach, która została wcześniej poprowadzona pod ziemią - w celu poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z boiska. Ponadto linie kablowe w ziemi są mniej awaryjne, niż linie napowietrzne, które są narażone na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Obecnie pozostał jeszcze jeden słup 15 kV do demontażu przy torach - mówi Ewa Groń.

Mieszkańcy są zadowoleni z przeprowadzonych prac.

- Choć nie mamy tutaj drużyny piłkarskiej, to cieszymy się, że nie ma już kabla nad boiskiem. Może w przyszłości zrobimy tam boisko do piłki plażowej - opowiada sołtys. - Cieszę się też, że całość prac została starannie przeprowadzona. Pracownicy uważali, żeby jak najmniej zniszczyć murawę boiska, wiem też, że dosieją trawę - dodaje.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LG
LG 29.04.2021, 15:37
Brawo Tauron Dystrybucja Strzelce Opolskie za dobrą pracę

Pozostałe