Gdzie będziemy parkować?

  • 28.04.2021, 12:24
  • PL
Gdzie będziemy parkować? Rynek się zmienia... Po rewitalizacji powstanie też strefa z miejscami parkingowymi

W ubiegłym tygodniu skontaktował się z nami Czytelnik, który pytał o przebudowę głównego placu Ujazdu i liczbę miejsc parkingowych, jakie mają pojawić się po rewitalizacji.

- Trwa modernizacja rynku, co bardzo cieszy. Niestety już teraz brakuje miejsc parkingowych, aby swobodnie załatwić tam sprawy czy zrobić zakupy. Czy po zakończeniu prac miejsca te zostaną zachowane i ile ich będzie... - zastanawia się.

W sprawie skontaktowaliśmy się z burmistrzem.

- Miejsc parkingowych po rewitalizacji będzie mniej niż dotychczas. Po przebudowie na samym rynku będzie około 30 miejsc parkingowo-postojowych - mówi burmistrz Hubert Ibrom. - Chcemy podjąć kroki, które umożliwią uruchomienie większej ilości miejsc parkingowych wokół rynku. Planujemy przejęcie drogi krajowej numer 40 i stworzenie wzdłuż niej dodatkowej strefy parkingowej. Zależy nam na tym, żeby miejsc było jak najwięcej - dodaje.

Kilka tygodniu temu na naszych łamach pisaliśmy o obszarach, gdzie parkować można samochody. Przypomnijmy, że możliwe jest to na parkingu zlokalizowanym naprzeciwko przedszkola w Ujeździe, przy Urzędzie Miejskim, Ośrodku Pomocy Społecznej, Banku Spółdzielczym, a także na placu między ulicami 3 Maja, Chopina i Mickiewicza.

W perspektywie najbliższych lat władze gminy planują modernizację tych miejsc.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe