Pasożyt niszczy drzewa

  • 30.04.2021, 12:24
  • up
Pasożyt niszczy drzewa Drzewa w Porębie usychają przez jemiołę

Chciałabym poruszyć temat jemioł na terenie gminy Leśnica - mówi Czytelniczka - Są to pasożyty, które wysysają wodę i sole mineralne pobierane przez drzewa z ziemi. Drzewa, które znajdują się w jej sąsiedztwie bardzo na tym cierpią i usychają. Jest to szczególnie widoczne przy boisku w Lichyni oraz przy głównej drodze w Porębie. Czy osoby odpowiedzialne mogłyby się zainteresować tym tematem? Bo niedługo uschną wszystkie drzewa, a jak wiadomo dają one czyste powietrze. Już i tak wdychamy zanieczyszczenia z zakładów, które znajdują się w sąsiedztwie naszej gminy i niedługo nie będzie czym oddychać! - podkreśla.

Według przepisów drzewa należą do właściciela terenu, na których się znajdują.

- W najbliższym czasie zostanie przeprowadzony przegląd drzew w ciągu drogi powiatowej w Porębie – informuje pracownik starostwa - W ramach przeglądu zostanie oceniony stan zdrowotny drzew oraz czy są zlokalizowane  one w pasie drogowym, za który odpowiada powiat strzelecki. Za drzewa zlokalizowane poza pasem drogowym odpowiada tylko właściciel działki. Po przeprowadzonym przeglądzie będą podjęte decyzje o koniecznych do wykonania pracach.

- Boisko w Lichyni jest gminne, część drzew jest na terenie gminnym, część to drzewa PKP i prywatne - wyjaśnia burmistrz Łukasz Jastrzembski - Na bieżąco kontrolujemy gminne drzewa i w sytuacjach stwarzających zagrożenie reagujemy - zapewnia.

 

up

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe