Jak ZAKSA szła przez sezon 2020/2021

  • 25.04.2021, 08:24
  • ZAG
Jak ZAKSA szła przez sezon 2020/2021 Strzelczanie lepiej radzili sobie na własnej hali - wygrali przy ul. Kozielskiej o jeden mecz więcej niż na wyjazdach
SIATKÓWKA: Ciekawostki z parkietu

* ZAKSA Strzelce Opolskie rywalizowała w tym sezonie w rozgrywkach TAURON 1. Ligi razem z czternastoma zespołami z całej Polski. Były to: Olimpia Sulęcin, Mickiewicz Kluczbork, AZS AGH Kraków, Norwid Częstochowa, KPS Siedlce, BAS Białystok, Avia Świdnik, Visła Bydgoszcz, Politechnika Lublin, MCKiS Jaworzno, Krispol Września, BBTS Bielsko-Biała, Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz Gwardia Wrocław.

* Strzelczanie rozegrali w sumie dwadzieścia osiem spotkań, w których zdobyli łącznie dwadzieścia siedem punktów. Wygrali dziewięć meczów i przegrali dziewiętnaście, pauzowali w kolejkach numer 10 oraz 25.

* W stosunku 3:0 strzelczanie zwyciężali trzykrotnie, 3:1 cztery razy. Pięciosetowe mecze na swoją korzyść rozstrzygnęli dwukrotnie, tyle samo razy musieli uznać wyższość przeciwników. Siedmiokrotnie przegrali 1:3, nie wygrywając seta dziesięć razy.

* Podopieczni Rolanda Dembończyka rozegrali po czternaście spotkań u siebie i na boiskach przeciwników. Lepiej radzili sobie na hali przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich, gdzie wygrali pięć meczów, przegrywając dziewięć. Jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe, nasi zawodnicy wygrywali je czterokrotnie, wyższość rywali uznając dziesięć razy.

* ZAKSA nie zagrała wszystkich swoich pojedynków zgodnie z terminarzem. Przeszkodził jej w tym oczywiście Covid-19. Prawie wszystkie drużyny z powodu koronawirusa musiały przymusowo pauzować, co wpłynęło również na płynność w rozgrywaniu poszczególnych kolejek.

Zdarzyła się nawet taka sytuacja, gdy na zaplanowanych siedem spotkań, planowo odbyły się... dwa. Było to w kolejce numer sześć, a według terminarza zagrały tylko drużyny Mickiewicza Kluczbork z Norwidem Częstochowa oraz Avii Świdnik i Olimpii Sulęcin. Pozostałe mecze przeprowadzono w późniejszych terminach.

* Strzelczanie rozpoczęli sezon 2020/2021 od przegranej w wyjazdowym meczu z Olimpią Sulęcin 1:3. Szybko, bo już w drugiej kolejce, przyszło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, gdy również wyjazdowo nasi zawodnicy pokonali Mickiewicza Kluczbork. Potem przyszły trzy przegrane z rzędu, kolejno z Norwidem Częstochowa, Gwardią Wrocław oraz AZS-em Kraków. W szóstym meczu tego sezonu ZAKSA zanotowała drugie zwycięstwo - tym razem przeciwko MCKiS-owi Jaworzno, by tydzień później ulec KPS-owi Siedlce. W 7. kolejce, która była ósmym spotkaniem dla strzelczan, pokusili się oni o niespodziankę, pokonując bez straty seta Avię Świdnik, rewelacyjnego beniaminka. Euforia nie trwała jednak zbyt długo, kolejne mecze przyniosły bowiem porażki z Visłą Bydgoszcz i Politechniką Lublin. Następnie podopieczni Rolanda Dembończyka okazali się lepsi od BAS-u Białystok, a potem od Krispola Września. Dwa ostatnie pojedynki w roku 2020 i pierwszy w roku 2021 nie zakończyły się dobrze dla naszych siatkarzy, którzy ulegli kolejno BBTS-owi Bielsko-Biała, Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Olimpii Sulęcin. Po trzech spotkaniach w nowym roku nastroje kibiców były jednak dobre, bowiem dwa kolejne mecze strzelczanie wygrali (z Mickiewiczem Kluczbork oraz AZS-em Kraków). Potem lepsi okazali się kolejno siatkarze Norwida Częstochowa i KPS-u Siedlce. Krótką passę porażek ZAKSA zakończyła zwycięstwem z BAS-em Białystok, by później przegrać aż czterokrotnie z rzędu, odpowiednio z Avią Świdnik, Visłą Bydgoszcz, Politechniką Lublin i MCKiS-em Jaworzno. Ostatnim meczem w tym sezonie, w którym górą okazali się strzelczanie, był pojedynek z Krispolem Września. Trzy kolejne spotkania, po których dla naszych zawodników zakończyło się granie, padły już łupem naszych rywali, kolejno BBTS-u Bielsko-Biała, Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Gwardii Wrocław.

* We wszystkich spotkaniach strzeleckiej drużyny w tym sezonie statuetki dla najlepszego zawodnika meczu otrzymywali siatkarze zespołu zwycięskiego. Tytułem MVP najczęściej spośród podopiecznych Rolanda Dembończyka może się pochwalić Filip Grygiel, który wybrany był najlepszym na boisku pięciokrotnie. Dwa razy tytuł ten przypadł w udziale Michałowi Szczechowiczowi, raz Patrykowi Giży i raz Krzysztofowi Zapłackiemu.

* Sześciokrotnie Filip Grygiel wybrany został najlepszym zawodnikiem w drużynie przegranej - to najwięcej spośród naszych siatkarzy. Dwa spotkania mniej w tej statystyce ma Wiktor Kłęk, Krzysztof Zapłacki z kolei dwa razy zdaniem sędziów zagrał najlepiej po naszej stronie, zaś Ernest Kaciczak, Michał Szczechowicz, Grzegorz Wójtowicz oraz Adrian Staszewski - jeden raz. Ten ostatni w rozgrywanych w ostatnich dniach meczach PlusLigi zastępował kontuzjowanego Pawła Zatorskiego w szeregach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

* Przez sporą część sezonu kontuzjowany był Grzegorz Wójtowicz. Nasz kapitan nie mógł pomagać swojej drużynie w zdobywaniu ligowych punktów. Jego miejsce w wyjściowej szóstce ZAKSY zajmował z reguły Wiktor Kłęk.

 

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe