Zawadzkie po zmroku

  • 24.04.2021, 08:24
  • KR
Zawadzkie po zmroku Zabytkowa Chata w Kielczy jest własnością Muzeuym Wsi Opolskiej, a dzięki remontom przystosowano ją do celów kulturalno - oświatowych

W ramach akcji „ Noc Muzeów” 15 maja w godzinach od 18:00 do 00:00 wybrane muzea będą dostępne dla zwiedzających zupełnie za darmo. Na terenie gminy w projekcie bierze udział Regionalna Izba Tradycji w Zawadzkiem. Zobaczyć będzie można dokumenty, przedmioty życia codziennego oraz świadectwa z ubiegłych czasów, stylizowany pokój nawiązujący do starej hutniczej historii Zawadzkiego, zabytkowe monety oraz pamiątki.

W projekcie bierze także udział Zabytkowa Chata w Kielczy. Liczy sobie około 160 lat. Przypuszczalnie w budynku znajdowała się szkoła lub plebania. W czasie epidemii tyfusu i cholery przeznaczono go na cele szpitalne. Poprzez portal poznajhistorie.pl możemy przenieść się w czas zarazy i posłuchać o tym, co się wtedy działo. To niezwykle ciekawe doświadczenie pozwoli nam lepiej wczuć się w klimat zwiedzanego miejsca.

Oczywiście ze względów sanitarno - epidemiologicznych zwiedzanie odbędzie się przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

 

KR

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe