Ponad 5000 porcji zupy

  • 21.04.2021, 08:24
  • JG
Ponad 5000 porcji zupy Panie Halina i Bożena czekają na klientów w Bistro na Grunwaldzkiej

Gastronomia to branża, która bez wątpienia najbardziej cierpi przez obowiązujące obostrzenia. Strzelecka Spółdzielnia Socjalna ma kilka lokali gastronomicznych, które podobnie jak restauracje, oferuje swoje dania jedynie na wynos.

- Podczas pierwszej fali mieliśmy zamknięte Bistro na Grunwaldzkiej, ale później postanowiliśmy je otworzyć i wprowadziliśmy ofertę obiadów abonamentowych. Nie organizujemy również żadnych imprez okolicznościowych, ani spotkań - mówi Joanna Kastura, prezes Zarządu Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej. - W Barze na Opolskiej wprowadziliśmy opcję dowozu posiłków, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórzy nie chcą wychodzić z domów. Mieszkańcy chętnie z tego korzystają - dodaje.

Joanna Kastura podkreśla, że choć lokale mogą wydawać posiłki na wynos, obroty spółdzielni znacząco spadły.

- Gdybyśmy mogli pracować normalnie, na pewno byłoby lepiej. Mamy nadzieję, że niebawem obostrzenia zostaną poluzowane i będziemy mogli gościć u siebie mieszkańców - mówi prezes.

Mimo pandemii spółdzielnia pomaga medykom. Od 1 maja do 24 lipca zeszłego roku dostarczono 700 porcji pierogów ruskich do szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu. Teraz jedzenie dowożone jest na oddział covidowy do szpitala powiatowego w Strzelcach Opolskich. W piątek, 16 kwietnia, placówka otrzymała 50 porcji pierogów. Od kwietnia zeszłego roku spółdzielnia wspiera także Przytulisko w Strzelcach, gdzie codziennie dostarcza zupę. Do tej pory ugotowano 5145 porcji.

W lokalach Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej mimo pandemii nikt nie stracił pracy. Pracownicy dbają też o bezpieczeństwo klientów, którzy przychodzą do lokali po posiłki m.in. regularnie dezynfekują blaty i terminale płatnicze. Każdy lokal po zamknięciu jest ozonowany.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe