Było za mało miejsc...

  • 23.04.2021, 08:24
  • PL
Było za mało miejsc... We wrześniu placówka przyjmie większą liczbę przedszkolaków

Zakończyła się rekrutacja do przedszkoli funkcjonujących na terenie gminy. Liczba złożonych wniosków o przyjęcie przekroczyła limit miejsc dostępnych w gminnych placówkach.

- Po pierwszej turze postępowania rekrutacyjnego okazało się, że 32 dzieci nie dostało się do żadnego z naszych przedszkoli. Było to sygnałem wskazującym na konieczność zapewnienia miejsca tym kandydatom, dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu nowego oddziału przedszkolnego - mówi burmistrz Hubert Ibrom.

Władze gminy miały dwie możliwości - utworzenie dodatkowego oddziału przy placówce przedszkolnej działającej w Zimnej Wódce lub w Sieroniowicach.

- To jedyne miejscowości, w których możemy przekształcić wolne pomieszczenia w sale, dostosowane do większej liczebności grup. W pozostałych obiektach przedszkolnych nie mamy takiej możliwości, ponieważ powierzchnia jest ograniczona. We wrześniu ubiegłego roku zaadaptowaliśmy już świetlicę znajdującą się w budynku przedszkola w Ujeździe na nową klasę - tłumaczy burmistrz.

Ostatecznie zadecydowano o ulokowaniu dodatkowego oddziału w sieroniowickim przedszkolu, które podobnie jak placówki przedszkolne w Jaryszowie i w Balcarzowicach, należy do Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaryszowie.

- Z przedszkoli w tym okręgu nie dostało się najwięcej, bo aż 23 dzieci, dlatego właśnie tam powstanie nowa jednostka. Kolejne 9 dzieci to kandydaci z Ujazdu - wyjaśnia burmistrz.

Rozwiązanie przedstawiono rodzicom. Zgłoszono 22 kandydatury. W nowym oddziale miejsce znajdzie 25 podopiecznych, co oznacza, że jednostka może przyjąć jeszcze 3 chętnych. Swoją działalność rozpocznie we wrześniu i będzie funkcjonować na takich samych zasadach jak pozostałe gminne placówki przedszkolne.

- Chcemy, żeby pomieszczenia, przy zachowaniu obowiązujących standardów oraz wymogów, przystosowane były do potrzeb najmłodszych, ich bezpieczeństwa , komfortu nauczania, a także spełniały oczekiwania rodziców. Sale wyposażone zostaną w odpowiednie sprzęty, meble, zabawki, pomoce dydaktyczne etc. - zapowiada burmistrz.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe