Przez dziurę w drodze cierpią... okna

  • 23.04.2021, 12:24
  • up
Przez dziurę w drodze cierpią... okna Samochody wjeżdżają w dziurę i niszczą oraz brudzą okno Czytelnika

W 2018 roku Czytelnik z Lichyni poprosił nas o interwencję w sprawie uszkodzonego pobocza, kratki ściekowej i dziur w drodze przy jego posesji. Wtedy zarządca drogi - powiat strzelecki naprawił uszkodzenia.

- Kolejny raz proszę o interwencję - mówi Czytelnik - W Lichyni w głównej drodze przy mojej posesji zrobiła się kolejna spora dziura (przed mostem w Lichyni, jadąc w stronę Zalesia Śl. - przyp. red.) - mówi Czytelnik - Samochody, ścinając zakręt, wjeżdżają w tę dziurę i błoto ląduje na moim oknie. Na szybie zrobiły nam się już odpryski - opowiada.

Zwróciliśmy się do zarządcy drogi, z pytaniem czy podejmie jakieś działania...

- Wskazane zaniżenie pobocza zostanie uzupełnione w ramach bieżącego utrzymania dróg - obiecuje pracownik starostwa - Na wniosek właściciela posesji w roku 2018 zostało wykonane utwardzenie pobocza – ściek z kostki betonowej wraz z regulacją kratki ściekowej i remontem nawierzchni przy utwardzonym poboczu celem likwidacji zaniżonego pobocza oraz zastoiska wodnego. Dodatkowo w miejscowości Lichynia zostały ustawione tablice niekonwencjonalne, informujące o nierównej nawierzchni oraz ograniczeniu prędkość do 30 km/h na terenie miejscowości - przypomina.

 

up

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe