Po drodze z gminą

  • 02.01.2020, 15:46
  • JK
Po drodze z gminą Dziurawa i nierówna nawierzchnia ul. Strzeleckiej w Zimnej Wódce w 2020 roku ma być remontowana
W 2020 roku gmina Ujazd planuje przekazać powiatowi strzeleckiemu 350 tys. zł na wspólne inwestycje drogowe.

Dzięki dotacji od gminy ma powstać chodnik w Jaryszowie przy ul. 1 Maja, przewidziano też środki na przebudowę dróg. W końcu ma się doczekać remontu powiatówka pomiędzy Sieroniowicami a Balcarzowicami.

- Chodzi o ten najgorszy odcinek, o który zabiegałem jeszcze jako radny powiatowy - przypomina burmistrz Hubert Ibrom. - Myślę, że dzięki naszej dotacji powiat będzie zmotywowany do zabezpieczenia środków w swoim budżecie.

Przebudowane mają zostać również odcinek drogi powiatowej w Kluczu i fatalna nawierzchnia ul. Strzeleckiej w Zimnej Wódce - od skrzyżowania z ul. Gajową do ul. Ujazdowskiej.

Gmina zabezpieczy też środki na własne drogi - na remonty cząstkowe, utrzymanie zimowe itp. - ok. 200 tys. zł. Sześć milionów pochłonie budowa ronda przy wjeździe do strefy gospodarczej niedaleko węzła A4 w Nogowczycach, przy czym w tej kwocie 4,3 mln to dotacja zewnętrzna. Z funduszu sołeckiego Sieroniowic 20 tys. zł zostanie wydane na przebudowę ul. Kościelnej w tej wiosce. Modernizacji doczeka też przepust na ul. Stawowej w Jaryszowie - za 350 tys. zł.

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Benak07
Benak07 02.01.2020, 20:41
I tak najgorszym odcinkiem drogi w powiecie jest od Lichyni do Leśnicy. Ciekawe o co tam chodzi, to chyba tor dla samochodów terenowych.

Pozostałe