Zamiast dziur wreszcie asfalt

  • 16.04.2021, 08:24
  • JG
Zamiast dziur wreszcie asfalt Kierowcy i mieszkańcy z niecierpliwością czekają na asfalt

Od czerwca 2020 roku w Strzelcach Opolskich na odcinku ul. 1 Maja od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Szpitalną Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja przeprowadzają inwestycję. Ta związana jest z budową kanalizacji sanitarnej, przebudową sieci wodociągowej magistralnej i rozdzielczej, a także z przebudową przyłączy wodociągowych na prywatnych posesjach. Prace nie były bardzo uciążliwe dla kierowców, ponieważ stale utrzymywany był ruch, który odbywał się jedną stroną jezdni. Ci, którzy nie chcieli jeździć po dziurach do miasta mogli dojeżdżać innymi drogami m.in. Dworcową.

Na początku kwietnia zlikwidowano znajdujący się w okolicy wiaduktu próg zwalniający. Czy to oznacza, że niebawem na drodze pojawi się asfalt i mieszkańcy po kilku miesiącach znów spokojnie przejadą tą ulicą?

- Trwają przygotowania do odtworzenia nawierzchni bitumicznej dla tego etapu robót - mówi Katarzyna Słodkowska ze Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji.

Od pewnego czasu trwają też roboty kilka metrów dalej...

- Prowadzone roboty w ul. 1 Maja za wiaduktem w kierunku bazy PKS są kontynuacją modernizacji magistrali wodociągowej, realizowanej już od ubiegłego roku na odcinku od stacji wodociągowej do ul. 1 Maja - dodaje Katarzyna Słodkowska.

Koszt modernizacji tego odcinka sieci magistrali wodociągowej to nieco ponad 2 miliony zł brutto. Początkowo wszystkie prace miały zakończyć się do końca marca, jednak ze względu na pandemię i zachorowania wśród pracowników, jak również na niekorzystne warunki pogodowe, wykonawca wniósł wniosek o zmianę terminu zakończenia robót do końca kwietnia 2021 roku. Choć w ostatnich dniach pogoda płata figle, mamy nadzieję, że już nic nie zakłóci przebiegu prac i niebawem się one zakończą.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 23.04.2021, 21:06
Hip hip, hurraaa

Pozostałe