Pomóżmy Kacprowi

  • 16.04.2021, 08:24
  • up
Pomóżmy Kacprowi Kacper bardzo dzielnie radzi sobie z chorobą

Trzynastoletni Kacper Jojko jest mieszkańcem Raszowej. We wrześniu 2020 roku zdiagnozowano u niego stożek rogówki. Jest to choroba nieuleczalna i progresywna. Jedyną szansą jej zatrzymania jest zabieg cross-linking. Kacper przeszedł zabiegi na obydwu oczach. W tej chwili choroba nie postępuje, jednak ze względu na jego młody wiek istnieje duże ryzyko, że w każdej chwili ruszy i zabieg trzeba będzie powtórzyć.

- Nasz syn widzi prawym okiem 6%, a lewym 65%. Wymaga stałej opieki okulistycznej. Potrzebny jest także zakup specjalistycznych soczewek kontaktowych. W tej chorobie Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje zabiegów (jedynie przeszczep rogówki, do którego nie chcemy dopuścić) i zwraca tylko część ceny soczewek. - informują rodzice chłopca. - Potrzebujemy pomocy w sfinansowaniu leczenia naszego syna, dojazdów do gabinetu posiadającego specjalistyczny sprzęt do diagnostyki stożka rogówki oraz do zakupu leków. W pomoc Kacprowi zaangażowała się jednostka OSP Raszowa, do której szeregów należy, szkoła podstawowa, do której uczęszcza, Stowarzyszenie Strzelecko-Sportowe w Raszowej oraz cała społeczność Raszowej i Łąk Kozielskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane serce,wzrusza nas to, że tak wiele osób chce pomóc naszemu synowi - podkreślają.

Kacper przed chorobą był aktywny fizycznie. Pływał, zaczął grać w piłkę nożną, chętnie ćwiczył na w-fie.

- Choroba przerwała wszystko – mówią rodzice - Kazano mu ograniczyć aktywność i zabroniono mu dźwigać. Teraz dzięki soczewkom może ponownie uprawiać każdy sport. Z chorobą radzi sobie bardzo dobrze. Nie chciał, żeby ktokolwiek patrzył na niego przez jej pryzmat, dlatego długo się do niej nie przyznawał. Teraz potrafi nawet z niej żartować. Jego zainteresowania, to przede wszystkim maszyny rolnicze. Może o nich rozmawiać godzinami. Bardzo aktywnie działał w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Raszowej: pomagał jak zbierali szkło, ale przede wszystkim chodził na treningi. W 2019 roku z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą zdobyli pierwsze miejsce w gminnych zawodach. W zeszłym roku na zawodach w Zdzieszowicach zdobył drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w pływaniu stylem grzbietowym. Mimo choroby stara się żyć tak, jakby jej nie było. Na szczęście soczewki mu na to pozwalają.

Wszystkie osoby dobrej woli, które chciałyby pomóc Kacprowi prosimy o wpłaty na konto Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, ul Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 38589 Kacper Jojko – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Darowizny można też wpłacać online przez stronę www.dziecom.pl/podopieczni/38589. Można również przekazać 1% podatku KRS 0000037904, w polu cel szczegółowy należy wpisać 38589 Jojko Kacper.

 

up

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe